Przełomowe widowisko - mistrzostwa świata w Katarze

Rozgrywki piłkarskie w Katarze zbliżają się wielkimi krokami, a większe grono facetów z ekscytacją odlicza dalsze godziny. W sieci tworzy się mnóstwo wypowiedzi dotyczących tego, która gromada zawodników zwycięży zawody, a która ma na to znikome szanse. Nie braknie również docinek co do różnorodnych sław piłki nożnej. Czy unikalne historyczne wydarzenie zagwarantuje fanatykom piłki nożnej wyraziste odczucia?

Urok mistrzostw

Mimo dużej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które do obecnej chwili się odbyły, te igrzyska będą obłędnie unikalne. Pierwszy raz w historii, potyczki sportowe będą miały miejsce na terenie Bliskiego Wschodu, a ponadto pierwszy raz w państwie wyznania islamskiego. Pora roku również jest nietypowa, gdyż mundial wydarzy się podczas jesieni. Jest to również ostatni mundial, podczas gdy aktywny udział będą brać wyłącznie 32 ekipy piłkarzy, gdyż na następnym takim wydarzeniu, liczba zespołów zwiększona zostanie do 48 reprezentacji zakwalifikowanych.

Jadowite opinie publiki piłkarskiej

Najbliższe pojedynki reprezentacji w piłce nożnej są w większym stopniu dyskusyjne od swoich wcześniejszych wersji. Powstają komentarze, że wybór państwa, w którym mistrzostwa mają się odbyć, zawierał czynniki korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w piłkarskim środowisku da się zauważyć dużej wielkości niezadowolenie. Dookoła turnieju nieustannie kręciło się widmo skandali, lecz czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, iż podczas budowania obiektów sportowych i reszty zaplecza, zmarła ogromna liczba ludzi, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednakże nie przyhamowało największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego doniosłego wydarzenia dla bogatego państwa, którym jest Katar.

Jaka drużyna wzniesie w górę puchar?

Mimo większej antypatii aniżeli uznania w stosunku do gospodarza turnieju, i tak miliony ludzi angażują się w cały proces, typując różne drużyny do podniesienia trofeum. Głównymi ulubieńcami publiczności do podniesienia trofeum są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zestawu tych drużyn dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zwycięzce musimy poczekać aż do połowy grudnia.