2022 Bardzo duże przeżycia w batalii finałowej turnieju Ligi Europejskiej!

Duża ilość futbolowych wielbicieli oczekuje na rozgrywki finałowe najbardziej popularnych rozgrywek i to nie jest żadną tajemnicą. Europejskiej mistrzostwa się rozpoczną za kilka tygodni, co oznacza że będziemy widzami bardzo dużej liczby batalii piłkarskich. Jednak przed tym jak to się wydarzy na nas czekają pojedynki finałowe w najchętniej oglądanych klubowych rozgrywkach. Jedna z finałowych batalii za nami i znamy już zwycięzcę tego turnieju. Oczywiście mówimy tutaj o rozgrywkach Ligi Europy. Po rozgrywce finałowej europejskiej ligi nadchodzi czas na poznanie rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów, lecz obecnie chcielibyśmy skupić się na tych pierwszych zmaganiach. Naprzeciwko siebie stanęły zespoły Czerwonych Diabłów a także Villarreal. Obecność tych dwóch klubów w starciu finałowym oznaczała, że na sympatyków piłkarskich czekało wspaniałe spotkanie. I w istocie ten spektakl finałowy był naprawdę fantastyczny.

Bardzo dobrze mieć świadomość faktu, iż pojedynek finałowy turnieju europejskiej ligi był grany na stadionie ekstraklasowej Lechii w naszym kraju. Dla polskiego państwa nie ma wątpliwości co do tego, że jest to duży splendor, iż mieliśmy okazję gościć dwie tak uzdolnione ekipy. Trenerem drużyny Villarreal jest Emery, który znany jest z tego, że potrafi sięgać po trofea w finałowych bataliach zmagań Ligi Europejskiej. Mimo tego, że trenowany przez Emery'ego Unai'a zespół nie był faworytem w starciu z Czerwonymi Diabłami, to właśnie oni zdołali strzelić pierwszą bramkę w tym finałowym meczu. Piłkarze Solskjaer'a dostali szansę by golem odpowiedzieć. Remisowym wynikiem się zakończył ten mecz i dlatego arbiter był zmuszony zaprosić oba zespoły na 30. minutową dogrywkę. W trakcie dogrywki wielbiciele piłkarscy nie mieli możliwości oglądać trafień i właśnie dlatego też sędzia ogłosił konkurs jedenastek. Trzeba mieć świadomość tego, że jedenastki jest loterią. Bardziej zdeterminowaną drużyną w tym starciu okazał się Villarreal trenowany przez Unai'a Emery'ego, który triumfował wynikiem 11:10. Był to emocjonujący konkurs jedenastek. Pudło de Gea, a więc bramkarza Czerwonych Diabłów zadecydowało o zwycięstwie drużyny hiszpańskiej.