Pielgrzymka Rowerowa dzień III – u Pani Jasnogórskiej !

Po pokonaniu kilkuset kilometrów, jednak w bardzo dobrej atmosferze do Pani Jasnogórskiej dotarła Pielgrzymka Rowerowa, wśród której są pielgrzymi z naszej parafii o czym już wielokrotnie pisaliśmy w poprzednich relacjach. Jak przekonują nasi parafianie “warto było pokonać siebie, aby móc zobaczyć cudowny wizerunek Naszej Matki i poczuć moc jakim obdarza wszystkich Polaków”.

Dla niektórych był to pierwszy udział w tego typu pielgrzymce, ale dla wielu była to kolejna okazja to złożenia podziękowań Pani Jasnogórskiej za obdarzone łaski.  Przed wjazdem do Częstochowy wszyscy udali się na Przeprośną Górkę, która jest tradycyjnym miejscem odpoczynku dla pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę. Z tego miejsca widać wieżę jasnogórskiego sanktuarium, co skłania pielgrzymów do duchowego pojednania z Bogiem i ludźmi. Od tego zwyczaju wzięła się nazwa wzgórza.

Kolejno wszyscy pielgrzymi udali się już bezpośrednio na Jasną Górę, gdzie mogli złożyć pokłon Królowej Polski, dziękując za dary łaski i prosić o błogosławieństwo dla siebie, rodzin oraz wszystkich parafian.

Jako redakcja serwisu internetowego zachęcamy do udziału jak największej liczby parafian w nadchodzącej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę do której zapisy zbierane są do dnia 29 lipca 2018 r. po każdej Mszy Św.

Foto: Aneta i Tomasz Kopeć oraz Tomasz Zöllner.