Zesłanie Ducha Świętego, 20.05.2018

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana – będziemy modlić się o nowe powołania do służby Bożej. W sobotę św. Filipa Neri. Dziś kończy się okres wielkanocny a za tydzień zakończenie okresu Komunii św. wielkanocnej. Dziś zbiórka do skarbony z podpisem na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.
  2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 6 z I i II klatki w liczbie ….. osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 7 z I klatki.

1. Na stoliku do nabycia prasa katolicka i darmowe egzemplarze gazety – „Dobre Nowiny”.

1. Zapraszamy w tym tygodniu na spotkania: we wtorek po Mszy sw. Grupa Modlitewna o. Pio a o godz. 19.15 spotkanie osób wyjeżdżających do Grecji w budynku Gimnazjum koło basenu, w środę spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z II gimnazjum i 7, 6 klasy podstawowej, we czwartek po Mszy św. – katecheza dla dorosłych, zapraszamy wszystkich chętnych. Ta katecheza nie jest związana z Neokatechumenatem.
  2. Informacje o wypoczynku dla dzieci i młodzieży w wakacje są zamieszczone w gablocie. Dotyczy to „ Wakacji z Wartościami” i Oazowych Rekolekcji Wakacyjnych. Można zgłaszać  chęć wyjazdu do  kapłanów pracujących w naszej parafii.
  3. 27 maja w Radomyślu odbędzie się Piknik Rodzinny. Zgłoszenia do 22 maja. Szczegóły w gablocie.

1. W dniach 16-17 czerwca organizujemy pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu i Sanktuarium Matki Bożej  i św. Jana Pawła II w Toruniu. Cena 180zł. Prosimy zapisywać się w zakrystii jak najszybciej, bo chodzi o rezerwację noclegów. Zapraszamy do włączenia się w pielgrzymki rowerowe  – na Jasną Górę w dniach od 7 – 10 lipca – zgłoszenia do Pana Organisty i nad Morze do Sanktuarium Matki Bożej w Sianowie w dniach 21 – 29 lipca – zgłoszenia na stronie internetowej wpisać w google –  Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Sandomierskiej.

1. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę gospodarczą i indywidualnie. Została wyremontowana plebania w większości, wymieniono oświetlenie w kościele na energooszczędne, w tej chwili zostały podjęte działania, aby doprowadzić gaz do kościoła w celu przyszłego ogrzewania. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam Radę parafialną na spotkanie do salki na plebanii.

1. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Majdański z parafii tutejszej i Anna Rygielska z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie – zap. I. Kto znałby przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej.