XXXIII Niedziela zwykła 18.11.2018

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

• w poniedziałek bł. Salomei,
  • we wtorek – św. Rafała Kalinowskiego,
  • w środę Ofiarowania NMP,
  • w czwartek św. Cecylii – patronki organistów, pamiętajmy w modlitwach o naszym Panu Organiście ,
  • w sobotę św. Andrzeja Dung- Lanc i Towarzyszy.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego – Patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 13 i Żeromskiego w liczbie 7 osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Szkolnej 1 z I klatki.

3. Na stoliku do nabycia prasa katolicka i egzemplarze „ Dobre Nowiny”.

4. Przypominamy o pielgrzymce na Jasną Górę organizowaną przez Ruch Rodzin Nazaretańskich. Odbędzie się 1 grudnia w sobotę koszt ok. 50 zł. Zapisy w zakrystii.

5. Zapraszamy na spotkania modlitewno-formacyjne:

• w poniedziałek – Ruch Rodzin Nazaretańskich ,
  • w środę o godz. 17.30 Grupa modlitewna o. Pio, po Mszy św. KSM i ministranci.
  • w czwartek Wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca – spotkanie modlitewne na adoracji,
  • w sobotę o godz. 9.00 dekanalny kurs dla lektora w kościele a o 11.00 schola – zapraszamy nowe kandydatki.

6. Bóg zapłać wszystkim za składane ofiary na tacę i indywidualnie a także za wszelką pomoc w pracach fizycznych i za bezinteresowność.

7. W roku 100 rocznicy odzyskania Niepodległości nie zapominamy wyciągnąć rąk w geście wsparcia i pomocy do młodych ludzi, którzy potrzebują konkretnego działania, dlatego Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży włącza się w akcję „Polak z sercem”. Polega ona na zbiórce żywności z długim terminem przydatności, która zostanie przekazana Polakom mieszkającym na Białorusi i Ukrainie. Zbiórka odbędzie się w dniach od 12 do 22 listopada. Prosimy o składanie wszystkich produktów do kosza ustawionego koło chrzcielnicy.

8. W miesiącu listopadzie w każdą niedzielę odmawiamy różaniec w intencji naszych zmarłych o godz. 16.00 a w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej będziemy wyczytywać i modlić się za zmarłych. Msza święta wypominkowa w tym tygodniu będzie odprawiona w środę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 10.30.

9. Od 25 listopada do 1 grudnia w naszej Diecezji będziemy przeżywać kolejny Tydzień Biblijny wokół tematyki :” Duch Boży, który umacnia miłość”. W tych dniach odbędą się w naszej diecezji warsztaty biblijne w różnych miastach m.in. w Tarnobrzegu w Parafii MBNP 30 listopada w godzinach od 15.00 do 17.30. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Z tej okazji w naszej wspólnocie pragniemy zainicjować grupę biblijną. Każdy może przyjść na takie spotkanie, kto pragnie żyć na co dzień Słowem Bożym i pragnie coraz lepiej posługiwać się Pismem Świętym. W czasie spotkań będzie czytane i rozważane Słowo Boże a także będzie przybliżona uczestnikom metoda „Lectio Divina”. Spotkania będą się odbywały w piątki po Mszy św.