XXXII Niedziela zwykła 11.11.2018

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

• w poniedziałek św. Jozafata,
  • we wtorek Pierwszych Męczenników Polskich :Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,
  • piątek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  • w sobotę św. Elżbiety Węgierskiej.

Dziś w Uroczystość 100-lecia odzyskania Niepodległości obchodzimy również II Światowy Dzień Ubogich. Jest propozycja, aby zaprosić ludzi ubogich, którzy żyją obok ciebie na wspólny posiłek czy rozmowę. Możemy to czynić jako wspólnoty lub indywidualnie.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 110 w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 13 i Żeromskiego.

3. Na stoliku do nabycia prasa katolicka i egzemplarze „ Dobre Nowiny”.

4. Przypominamy o pielgrzymce na Jasną Górę organizowaną przez Ruch Rodzin Nazaretańskich. Odbędzie się 1 grudnia w sobotę koszt ok. 50zł. Zapisy w zakrystii.

5. Zapraszamy na spotkania modlitewno-formacyjne:

• w poniedziałek – Ruch Rodzin Nazaretańskich ,
  • we wtorek kandydaci do bierzmowania od klasy 6 do III gimnazjum,
  • w środę po Mszy św. KSM i ministranci,
  • w czwartek Wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca – spotkanie modlitewne na adoracji,
  • w sobotę o godz. 11.00 schola – zapraszamy nowe kandydatki.

Spotkanie Róży św. Faustyny odbędzie się w środę po Mszy św. Prosimy o przybycie wszystkich sióstr.

6. Bóg zapłać wszystkim za obecność w kościele w dniu wizytacji biskupiej. Dziękuję wszystkim wspólnotom za sprawozdania, dziękuję dzieciom i młodzieży za obecność i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie tej Uroczystości i czynnie uczestniczyli w liturgii.

7. W roku 100 rocznicy odzyskania Niepodległości nie zapominamy wyciągnąć rąk w geście wsparcia i pomocy do młodych ludzi, którzy potrzebują konkretnego działania, dlatego Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży włącza się w akcję „Polak z sercem”. Polega ona na zbiórce żywności z długim terminem przydatności, która zostanie przekazana Polakom mieszkającym na Białorusi i Ukrainie. Zbiórka odbędzie się w dniach od 12 do 22 listopada. Prosimy o składanie wszystkich produktów do kosza ustawionego koło chrzcielnicy.

8. W miesiącu listopadzie w każdą niedzielę odmawiamy różaniec w intencji naszych zmarłych o godz. 16.00 a w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej będziemy wyczytywać i modlić się za zmarłych. Msza święta wypominkowa w tym tygodniu będzie odprawiona w czwartek o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00.

9. Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowej Dębie obchodzi 50-lecie istnienia. Z tej racji 15 listopada o godz. 11.00 w kościele Podwyższenia Krzyża zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. w intencji nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Serdecznie Dyrekcja i nauczyciele zapraszają szczególnie rodziców do wspólnego świętowania i modlitwy.

10. W niedzielę 18 listopada po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele Podwyższenia Krzyża odbędzie się spotkanie rodziców dzieci komunijnych i bierzmowanych. Serdecznie wszystkich zapraszamy.