XXXI Niedziela zwykła 04.11.2018

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w  piątek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w sobotę św. Leona Wielkiego.

W następną niedzielę wypada święto Niepodległości, w tym roku wyjątkowe obchody ze względu na 100-lecie odzyskania Niepodległości.

Dziękuję bardzo za banery, które nam przybliżają tę rocznicę i zapraszamy wszystkich w niedzielę na godz. 12.00 na Mszę św. w intencji Ojczyzny i za kombatantów, którzy polegli o dar nieba i tych, którzy żyją o potrzebne łaski dla nich.

Dziś możemy wrzucić do skarbony ofiarę jako pomoc dla kościoła prześladowanego.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 108 w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 110.

Na stoliku do nabycia prasa katolicka i egzemplarze „ Dobre Nowiny”.

W gablocie jest zamieszczone ogłoszenie o pielgrzymce na Jasną Górę organizowaną przez Ruch Rodzin Nazaretańskich. Odbędzie się 1 grudnia w sobotę koszt ok. 50 zł.

Zapraszamy na spotkania modlitewno-formacyjne:

• w poniedziałek – Ruch Rodzin Nazaretańskich ,
  • w środę po Mszy św. KSM i ministranci.
  • w czwartek Wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca – spotkanie modlitewne na adoracji,
  • w piątek po Mszy św. spotkanie scholii,
  • w sobotę o godz. 11.00 schola – zapraszamy nowe kandydatki.

W najbliższy wtorek w naszej wspólnocie będziemy przeżywać Uroczystość wizytacji Ks. Biskupa.

Porządek będzie następujący :

• godz. 9.00 na plebani spotkanie rodziców księży i sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii – serdecznie wszystkich zapraszamy,
  • 9.45 – wizyta w Szkole Podstawowej,
  • 11.15 – wizyta w szpitalu,
  • 17. 40 – spotkanie z ministrantami i lektorami w salce na plebanii,
  • 17.45 – spotkanie z grupami duszpasterskimi w kościele,
  • 18.00 – Uroczysta Msza św. na którą są zaproszeni wszyscy Parafianie.

21 X odbyło się licznie wiernych – wyniki są niepokojące. W sumie wszystkich osób było 1293 w tym 574 mężczyzn i 719 kobiet co daje niecałe 30% biorąc ogólną liczbę Parafian 4500. Do Komunii św. przystąpiło 109 mężczyzn i 267 kobiet.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, aby ta liczba zmieniła się na lepsze. Módlmy się za tych, którzy nie chodzą i sami dawajmy świadectwo życia zgodnego z Ewangelią. Bardzo dziękuję Rycerzom Kolumba za policzenie wiernych posługując się monitoringiem, dzięki czemu liczenie jest dokładne.

Przez cały miesiąc listopad w każdą niedzielę będziemy omawiali różaniec w intencji naszych zmarłych o godz. 16.00 a w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej będziemy wyczytywać i modlić się za zmarłych.

Msza święta wypominkowa w tym tygodniu będzie odprawiona w środę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 10.30. Od 1 do 8 listopada jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego, który możemy ofiarować za zmarłych.

Zakończyły się prace przy instalacji ogrzewania gazowego w kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspomogli tę sprawę, m.in. składając ofiary na tacę i indywidualnie.

10 listopada o godz. 15.00 przy remizie strażackiej odbędzie się poświęcenie tablicy upamiętniającej 100-lecie Odzyskania Niepodległości a o godz. 19.00 pod krzyżem na osiedlu odbędzie się modlitwa różańcowa w intencji naszej Ojczyzny serdecznie wszystkich zapraszamy.

Zespół Szkół nr 1 zaprasza na Ognisko Patriotyzmu w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbędzie się 9 listopada w piątek o godz. 16.00 na dziedzińcu Zespołu Szkół nr 1.