XXVII Niedziela zwykła, 07.10.2018

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek bł. Wincentego Kadłubka – Patrona naszej diecezji, w sobotę bł. Honorata Koźmińskiego, w tym dniu obchodzimy imieniny Ks. Bpa Edwarda Frankowskiego – pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Za tydzień XVIII Dzień Papieski – zbiórka do skarbony na Fundację „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga młodzieży zdolnej a biednej.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 12 z VI klatki w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 12 z VII klatki.

1. Na stoliku do nabycia prasa katolicka i nowe darmowe egzemplarze „ Dobre Nowiny”.

1. W piątek został przywieziony piec do kościoła i rozpoczną się prace w najbliższym czasie. Mamy nadzieję, że zanim będzie zimno, ogrzewanie będzie funkcjonowało. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspomagają nasz kościół przez ofiary i prace przy kościele. W niedzielę 21 października zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

1. Zapraszamy na spotkania modlitewno-formacyjne. W poniedziałek po Mszy św.- Ruch Rodzin Nazaretańskich, we wtorek spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakr. bierzmowania od klasy 6 do III gim. I katecheza dla dorosłych w salce na plebani. W środę schola o godz. 17.00, po Mszy św. KSM i ministranci. W czwartek Wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca – spotkanie modlitewne na adoracji. W piątek po Mszy św. spotkanie osób należących do Wspólnot : Duchowa Adopcja, Caritas, Szkaplerz św. Michała i Wspólnota Krwi Chrystusa.

1. 6. Dziś o godz. 16.00 modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic.

1. Modlitwa różańcowa codziennie o godz. 17.30 w niedziele o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W poszczególne dni miesiąca odmawiają grupy i wspólnoty. Porządek jest wywieszony w gablocie i na stronie parafialnej. Grupa wyznaczona prowadzi przez mikrofon. Dzieci trzymające duży różaniec odmawiają zawsze 3 dziesiątek. Na końcu różańca dzieci otrzymują naklejki i na końcu są przewidziane nagrody.

1. Z racji na rok o. Pio jest możliwość zabrania figury o. Pio do domu, aby wspólnie z całą rodziną modlić się wypraszając potrzebne łaski przez wstawiennictwo św. o. Pio. Należy się zapisać na listę w kaplicy i według kolejności w danym dniu zabieramy figurę do domu.

1. 14 X z okazji XVIII Dnia Papieskiego rozpoczną się Diecezjalne Dni Kultury Chrześcijańskiej w Sandomierzu i Tarnobrzegu. Szczegóły na plakacie w gablocie.

1. W sobotę 13 października zapraszamy do kościoła na nabożeństwo fatimskie a 14 w niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na ostatnią w tym roku modlitwę różańcową na plantach.

1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, pamiętajmy o modlitwach w intencji zmarłych zamawiając Msze św., pisząc imiona w wypominkach – karteczki można zabrać ze stolika. Za zmarłych, których wypiszemy w wypominkach będzie odprawionych 8 Mszy św. w listopadzie, cztery w niedziele i 4 na tygodniu. Przez cały listopad po Mszach świętych będziemy wyczytywać imiona zmarłych i będziemy się modlić. Kartki wypominkowe składamy do skarbony umieszczonej koło chrzcielnicy lub na tacę.

1. W ramach Festiwalu muzyki kameralnej i organowej „ Margaritae Baroci” zapraszamy na kolejny koncert tym razem w wykonaniu węgierskiego organisty i kompozytora Szilvesztera Rostettera. Koncert odbędzie się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie w dniu 12 października o godz. 19.00.