XXVI Niedziela zwykła, 30.09.2018

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Teresy od dzieciątka Jezus, we wtorek św. Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustyny Kowalskiej. W niedzielę 7 X na Mszy św. o godz. 12.00 będzie poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom klasy trzeciej.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 12 z V klatki w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 12 z VI klatki.

1. W sobotę 6 października spod kościoła o godz. 9.00 wyjazd pielgrzymki Róż Różańcowych do Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej w Tarnobrzegu. Zapisy w zakrystii.

1. Na stoliku do nabycia prasa katolicka i nowe darmowe egzemplarze „ Dobre Nowiny”.

1. W dniu 5 października w piątek w godzinach od 9.00 do 15.00 zapraszamy na akcję bezpłatnego badania słuchu. Specjalny pojazd do badań ustawiony będzie przy ul. Jasnej 5 w Nowej Dębie, na parkingu sklepu biedronka.

1. 6. Zapraszamy na spotkania modlitewno-formacyjne. W poniedziałek po Mszy św.- Ruch Rodzin Nazaretańskich, we wtorek nie będzie katechezy dla dorosłych. W środę schola o godz. 17.00, po Mszy św. KSM i ministranci. W czwartek Wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca Jezusa o godz. 19.30 – spotkanie modlitewne na adoracji. W piątek po Mszy św. spotkanie rodziców dzieci komunijnych i kandydatów do bierzmowania.

1. Dziś o godz. 16.00 modlitwa różańcowa dla wszystkich wspólnot istniejących w parafii. Za tydzień dla wszystkich z racji października i zmiana tajemnic.

1. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św. Na stoliku jest wyłożona lista z godzinami do zapisania się na konkretną godzinę. Mamy wiele ważnych intencji, wykorzystujmy możliwość jaką mamy w czasie adoracji.

W I piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii. Możliwość skorzystania  z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00                          w I czwartek i I piątek miesiąca. W I sobotę miesiąca chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

1. Od jutra rozpoczynamy modlitwę różańcową codziennie o godz. 17.30 w niedziele o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W poszczególne dni miesiąca będą odmawiały grupy i wspólnoty. Porządek jest wywieszony w gablocie i na stronie parafialnej. Grupa wyznaczona prowadzi przez mikrofon. Dzieci będą otrzymywały plansze i naklejki a na końcu będą jakieś nagrody.

1. Z racji na rok o. Pio będzie możliwość zabrania figury o. Pio do domu na dzień, aby wspólnie z całą rodziną modlić się wypraszając potrzebne łaski przez wstawiennictwo o. Pio. Trzeba będzie się zapisać na listę i według kolejności rozpocznie się nawiedzenie figury o. Pio w naszych domach. Szczegóły u Pani Ireny Włodyka.

1. Przypominamy o Uroczystościach w Hucie Komorowskiej z okazji rocznicy śmierci i powstania Fundacji „ Serce bez granic”. O godz. 11.00 Msza św. a o 19.00 W Majdanie Królewskim Koncert Andrzeja Cierniewskiego i Grzegorza Wilka. 14 X z okazji XVIII Dnia Papieskiego rozpoczną się Diecezjalne Dni Kultury Chrześcijańskiej w Sandomierzu i Tarnobrzegu. Szczegóły na plakacie w gablocie.