XXV Niedziela zwykła, 23.09.2018

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek św. Wincentego a Paulo, w piątek św. Wacława, w sobotę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Dziś gościmy w naszej wspólnocie pary małżeńskie z naszej diecezji, które należą do Oazy Rodzin. Za chwilę podzielą się z nami krótkim świadectwem co im daje bycie w tej wspólnocie. Spotkanie dla tych par, które zapragną należeć do Domowego Kościoła w naszej parafii odbędzie się w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy do odważnej odpowiedzi na to zaproszenie.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 12 z IV klatki w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 12 z V klatki.

1. W sobotę 6 października pielgrzymka Róż Różańcowych do  Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej w Tarnobrzegu. Zapisy w zakrystii.

1. Na stoliku do nabycia prasa katolicka i darmowe egzemplarze „ Dobre Nowiny”.

1.  Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie i Proboszcz Parafii Matki Bożej zapraszają na koncert inaugurujący Festiwal muzyki kameralnej i organowej” Margaritae Baroci”.Koncert kameralny w wykonaniu Kwartetu smyczkowego „ Con Affetto” z towarzyszeniem solisty Pawła Kusiona odbędzie się w najbliższy czwartek 27 września o godz. 18.30 w naszym  kościele. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy. W ramach tego festiwalu w piątek 28 września w kościele w Cyganach odbędzie się koncert w wykonaniu na organach Pan Marek Stefański z Krakowa i na puzonie Pan Tomasz Stolarczyk. Serdecznie zapraszamy.

1. Zapraszamy na spotkania modlitewno-formacyjne. W poniedziałek po Mszy św.- Ruch Rodzin Nazaretańskich, we wtorek katecheza dla dorosłych. W środę schola o godz. 17.00, po Mszy św. KSM i ministranci. W czwartek Wspólnota intronizacji Najświętszego Serca Jezusa – spotkanie modlitewne na adoracji o godz. 17.00. W piątek po Mszy św. Rycerze Kolumba.

1. W następną niedzielę o godz. 16.00 modlitwa różańcowa dla wszystkich wspólnot istniejących w parafii. W tym samym dniu w Hucie Komorowskiej odbędą się uroczystości związane z 11 rocz. śmierci kard. Kozłowieckiego i 10 rocz. Powstania Fundacji „ Serce bez granic”. O godzinie 11.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Krzysztofa a o 19.00 w Majdanie Królewskim będzie  uroczysty koncert. Wystąpią Andrzej Cierniewski i Grzegorz Wilk.

1. Od obecnej niedzieli wprowadzamy błogosławieństwo dzieci i dorosłych, którzy czują taką potrzebę. Będzie ono udzielane po Mszach świętych w niedziele i Uroczystości. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, aby błogosławili swoje dzieci niezależnie od wieku jest to bardzo ważna sprawa. W ten sposób chronimy dzieci przed różnymi niebezpieczeństwami. Niestety dzisiaj jest ich bardzo dużo w różnych dziedzinach życia.