XXIV Niedziela zwykła, 16.09.2018

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Roberta Bellarmina – jest to patron Ks. Roberta, pragniemy w tym dniu modlić się w Jego intencji, zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 18.00, we wtorek święto św. Stanisława Kostki,w czwartek św. Męczenników Andrzeja, Pawła i Towarzyszy, w piątek święto św. Mateusza.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 12 z III klatki w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 12 z IVklatki.

1. W sobotę 22 września pielgrzymka rowerowa do Kalwarii Pacławskiej.

Wyjazd spod kościoła o godz. 7.30. Również w najbliższą sobotę wyjazd na pielgrzymkę diecezjalną na Wawel do Krakowa i do Jędrzejowa, do miejsc, gdzie żył Patron naszej diecezji bł. Wincenty Kadłubek. Z każdego dekanatu jest autokar, zapraszamy naszych Parafian do udziału. Zapisy i szczegóły w zakrystii. I w tym samym dniu pielgrzymka na Jasna Górę małżeństw i rodzin. Szczegóły w gablocie. Wyjazd o 5.30 spod kościoła. I kolejna pielgrzymka Róż Różańcowych 6 października do  Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej w Tarnobrzegu. Zapisy w zakrystii.

1. Na stoliku do nabycia prasa katolicka i darmowe egzemplarze „ Dobre Nowiny”.

1. Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie i Proboszcz Parafii Matki Bożej zapraszają na koncert inaugurujący Festiwal muzyki kameralnej i organowej” MargaritaeBaroci”.Koncert kameralny w wykonaniu Kwartetu smyczkowego „ Con Affetto” z towarzyszeniem solisty Pawła Kusiona odbędzie się w czwartek 27 września o godz. 18.30 w naszym kościele. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

1. 6. Zapraszamy na spotkania modlitewno-formacyjne. W poniedziałek po Mszy św.- Ruch Rodzin Nazaretańskich, we wtorek katecheza dla dorosłych. W środę schola o godz. 17.00, po Mszy św. KSM i ministranci. W czwartek Wspólnota intronizacji Najświętszego Serca Jezusa – spotkanie modlitewne na adoracji. W piątek po Mszy św. Wspólnoty Krwi Chrystusa, Rodziny Radia Maryja i Rycerstwa Niepokalanej.
  2. Przypominamy o zamawianiu intencji związanych z rocznicami lub innych, które chcemy w konkretnym dniu z wyprzedzeniem co najmniej półrocznym.

Od roku 2020 I komunia św. dzieci z klas trzecich będzie w drugą niedzielę po odpuście parafialnym, czyli po 3 maja. Zmiana jest spowodowana tym, aby wierni mogli być i swoich rodzin na tej uroczystości. Dotychczas w obydwu parafiach była ta sama data.

1. Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom naszej parafii, którzy regularnie składają ofiary na kościół czy to na tacę czy indywidualnie. Odwdzięczamy się modlitwą w Waszej intencji. Czekamy teraz na piec gazowy, który został zamówiony we Włoszech i następnie będzie wykonane ogrzewanie w naszej świątyni.