XXII Niedziela zwykła, 02.09.2018

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro św. Grzegorza Wielkiego, w sobotę święto Narodzenia NMP – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W poniedziałek początek roku szkolnego, Msza św. na rozpoczęcie o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, będzie okazja przed Mszą św. na rozpoczęcie roku szkolnego i później w Iczwartek i piątek miesiąca.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 12 z I klatki w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 12 z II klatki.

1. Zostało wykonane przyłącze gazowe i doprowadzenie wody do kościoła a w najbliższym czasie zostanie zrealizowany projekt ogrzewania gazowego w kościele. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, dzięki Waszym ofiarom możemy przeprowadzać prace dla dobra całej naszej wspólnoty.

1. W dniach 22-23 września planujemy pielgrzymkę rowerową do Kalwarii Pacławskiej. Zapisy w zakrystii.

1. Na stoliku do nabycia prasa katolicka i darmowe egzemplarze „ Dobre Nowiny”.

1. 6. W tym tygodniu wypada I czwartek i piątek miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św. Na stoliku jest wyłożona lista z godzinami do zapisania się na konkretną godzinę. Mamy wiele ważnych intencji, wykorzystujmy możliwość jaką mamy w czasie adoracji.

W I piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii, możliwość skorzystania  z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 w I czwartek i piątek miesiąca.

1. Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz zaprasza na zakończenie obchodów 200.lecia Diecezji Sandomierskiej, które będzie miało miejsce w Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sulisławicach, w dniu 8 września / sobota/ 2018 roku. o godz. 12.00.

Na zakończenie Mszy świętej zostanie rozdany Komisjom Dekanalnym dokument roboczy III Synodu Diecezji Sandomierskiej. Zapisy chętnych na wyjazd w zakrystii.

1. Parafia pw. św. Stanisława w Chmielowie zaprasza na Nabożeństwo Uwielbienia Matki Bożej połączone z modlitwą o uzdrowienie oraz koncertem charytatywnym (organowo-wokalny) na rzecz leczenia ciężko chorego Tomasza Mycka (młodego, utalentowanego konserwatora zabytków pochodzącego z Chmielowa). Całość rozpocznie się o godz.17:00 – 9 września (w następną niedzielę) w kościele w Chmielowie. Na zakończenie będą zbierane dobrowolne datki na rzecz chorego. Wszystkich serdecznie zapraszamy.