XXI Niedziela zwykła, 26.08.2018

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro św. Moniki, we wtorek św. Augustyna, w środę św. Męczeństwa Jana Chrzciciela, w sobotę bł. Bronisławy- jest to kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej – modlimy się za tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. W następny poniedziałek początek roku szkolnego, Msza św. na rozpoczęcie o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed Mszą św.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 11 z IV klatki w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 12 z I klatki.

3. Dziś dziękujemy Bogu za plony tego roku. Bóg zapłać tym, którzy przygotowali dzisiejszą uroczystość. W sposób szczególny Panu Władysławowi Flisowi – przewodniczącemu Osiedla, Starościnie Władysławie Czachor i Staroście Adamowi Szczur. Cieszymy się z obecności Burmistrza Pana Wiesława Ordona.

4. W dniach 22-23 września planujemy pielgrzymkę rowerową do Kalwarii Pacławskiej. Zapisy w zakrystii. Szczegóły będą podane później. W najbliższą sobotę Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie organizuje V Rajd Rowerowy „ Burza – wyprawa z historią w tle”. Trasa przebiega przez Nową Dębę, Majdan Królewski, Poręby Dymarskie, Komorów, Huta Komorowska i Nowa Dęba. Zapisy w kasie basenu.

5. Na stoliku do nabycia prasa katolicka. Czytając nabywamy wiedzę potrzebną do formacji siebie i innych. Każdy ochrzczony jest odpowiedzialny za przekaz Ewangelii drugiemu człowiekowi.

6. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca.

Chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych. Na stoliku jest wyłożona lista chętnych do 24 – godzinnej adoracji, która będzie w następny czwartek miesiąca. Dziękuję wszystkim, którzy biorą odpowiedzialność za konkretną godzinę. Myślę, że wielu z nas doświadczyło obfitych łask od Boga.

7. Kierownik Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowe Dębie informuje, że rozpoczyna się wydawanie skierowań do Banku Żywności. Skierowania wydawane będą w siedzibie Ośrodka we wtorki i czwartki w godz. Od 7.00 do 14.30. Szczegóły w gablocie.

8. 1-2 września na Jasnej Górze odbędą się Dożynki Ogólnopolskie. Szczegóły w gablocie.