XX Niedziela zwykła, 19.08.2018

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Bernarda, we wtorek św. Piusa X, w środę NMP- Królowej, w piatek święto św. Bartłomieja, w niedzielę Uroczystość NMP Częstochowskiej.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 11 z III klatki w liczbie ……….. osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 11 z IV klatki.

1. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy składają ofiary na potrzeby parafii na tacę, na konto i indywidualnie. Dzięki temu będziemy sukcesywnie wykonywać prace dla dobra naszej wspólnoty.

1. Na stoliku do nabycia prasa katolicka. Dziękuję tym, którzy czytają i w ten sposób formują siebie i swoje rodziny w duchu ewangelicznym.

1. Zespół Szkół nr 1 w Nowej Dębie zaprasza osoby dorosłe na bezpłatny Kurs Kwalifikacyjnyw kwalifikacji A.36 – prowadzenie rachunkowości. Czas trwaqnia 1 rok. Termin składania dokumentów mija 31 sierpnia. Nauka jest bezpłatna. Szczegóły na plakacie w gablocie.

1. Sierpień to miesiąc trzeźwości. Na stoliku jest wyłożona księga trzeźwości, można zadeklarować abstynencję czasową lub na całe życie. Powstała piękna inicjatywa, aby dziękując za 100 lat odzyskania niepodległości zadeklarować 100 dni abstynencji.

1. W najbliższą niedzielę na sumie o godz. 12.00 będziemy dziękowali Bogu za tegoroczne plony. Dziękujemy tym, którzy przygotują dary, aby przynieść i złożyć u stóp ołtarza. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania.

1. 1 września w Niepokalanowie będzie miała miejsce inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. Niepokalanów został wybrany jako jeden z dwunastu miedzynarodowych ośrodków modlitwy o pokój na całym świecie.

1. Do ostatniego sierpnia można składać dokumenty na studia do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jest możliwość bezpłatnych studiów jeśli się spełni odpowiednie warunki. Szczegóły na plakacie w gablocie.

1. Planujemy pielgrzymkę rowerową do Kalwarii Pacławskiej w dniach 22-23 września. Zapisy w zakrystii.