XVIII Niedziela zwykła, 05.08.2018

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego, w środę św. Dominika, w czwartek św. Benedykty od Krzyża – Patronki Europy,w piątek św. Wawrzyńca, w sobotę św. Klary.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 11 z I klatki w liczbie ………..osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 11 z II klatki.

1. W sobotę wyruszyła XXXV Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę pod hasłem : „ Wielbi dusza moja Pana”. Jest możliwość pielgrzymowania duchowego, należy być w tych dniach, kiedy trwa pielgrzymka na Mszy św., odmówić różaniec i odśpiewać Apel Jasnogórski, można czynić to za pośrednictwem Radia Maryja lub Telewizji Trwam.

1. Na stoliku do nabycia prasa katolicka.

1. Od obecnej niedzieli do 2 września po każej Mszy św. niedzielnej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe, swięte powołania do kapłaństwa i Zakonu. Pamiętajmy w ciągu pozostałych dni o tej bardzo waznej sprawie w naszych modlitwach, może ktoś zapragnie w tej intencji podjąć jakieś umartwienie.

1. Rozpoczął się miesiąc sierpień, który każdego roku jest poświęcony trzeźwości, zachęcamy do podjęcia dobrych postanowień, aby ograniczyć picie alkoholu albo stać się abstynentem czasowym lub na całe życie. Na stoliku jest wyłożona Księga Abstynencka, można się wpisać , aby w ten sposób umocnić swoje postanowienie.