XV Niedziela zwykła, 15.07.2018r

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro NMP z Góry Karmel.

Dziś po każdej Mszy św. święcimy pojazdy na parkingu. W czasie poświęcania pojazdów będziemy zbierać ofiary, które zostaną przesłane jako pomoc misjonarzom. Miały być rozprowadzane gadżety, artykuły związane z jazdą samochodem niestety nie doszła jeszcze przesyłka i dlatego w następną niedzielę będzie taka możliwość.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 9 z IV klatki w liczbie 18 osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 10 z I klatki.

1. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXV Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę pod hasłem : „ Wielbi dusza moja Pana”. Pielgrzymka ma charakter wędrownych rekolekcji z programem różnych modlitw, konferencji, dyskusji, śpiewu.

W tym roku szczególnie będziemy modlić się  w intencji naszej diecezji, która przeżywa 200-lecia powstania i za naszą Ojczyznę w 100-lecie odzyskania Niepodległości. Dlatego zapraszamy wiernych naszej parafii a szczególnie młodych do włączenia się i wyruszenia na szlak pielgrzymi, aby przez właściwą postawę i osobiste zaangażowanie dać  świadectwo żywej wiary. Zapisy do 29 lipca w parafii własnej. Należy dokonać wpłaty 100 zł., druga osoba z rodziny 70zł. trzecia 50 zł. Dzieci do lat 16 muszą mieć opiekuna. Młodzież od 16 -18 zezwolenie rodziców.

Każdy uczestnik wypełnia formularz, który składa się u ks. przewodnika grupy.

1. Bóg zapłać tym, którzy wzięli udział w pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę i tym, którzy pomogli w różny sposób. Pamiętaliśmy w modlitwie o całej Parafii zawierzając Matce Bożej intencje, które nosimy w sercach.

1. Na stoliku do nabycia prasa katolicka. Czytając nabywamy wiedzę potrzebną do formacji siebie i innych. Każdy ochrzczony jest odpowiedzialny za przekaz Ewangelii drugiemu człowiekowi.

1. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za składanie ofiar na tacę gospodarczą i inne a także indywidualne ofiary. W najbliższym czasie zostanie wykonane przyłącze gazowe w kościele i ogrzewanie w sumie wyniesie to ok. 70 tysięcy złotych. Bóg zapłać tym, którzy w jakikolwiek sposób biorą odpowiedzialność za właściwe funkcjonowanie parafii.