XIV Niedziela zwykła, 08.07.2018

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę święto św. Benedykta – Patrona Europy, w czwartek św. Brunona z Kwerfurtu, w piątek św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 9 z III klatki w liczbie ….. osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 9 z IV klatki.

1. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXV Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę pod hasłem : „ Wielbi dusza moja Pana”. Pielgrzymka ma charakter wędrownych rekolekcji z programem różnych modlitw, konferencji, dyskusji, śpiewu.

W tym roku szczególnie będziemy modlić się  w intencji naszej diecezji, która przeżywa 200-lecia powstania i za naszą Ojczyznę w 100-lecie odzyskania Niepodległości. Dlatego zapraszamy wiernych naszej parafii a szczególnie młodych do włączenia się i wyruszenia na szlak pielgrzymi, aby przez właściwą postawę i osobiste zaangażowanie dać  świadectwo żywej wiary. Zapisy do 29 lipca w parafii własnej. Należy dokonać wpłaty 100 zł., druga osoba z rodziny70zł. trzecia 50 zł. Dzieci do lat 16 muszą mieć opiekuna. Młodzież od 16 -18 zezwolenie rodziców.

Każdy uczestnik wypełnia formularz, który składa się u ks. przewodnika grupy.

1. Od 22- 29 lipca będziemy obchodzić XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Pojazdy będziemy święcić wyjątkowo w tym roku  w niedzielę 15 lipca po każdej Mszy św. Będzie można nabyć pewne gadżety, artykuły związane z jazdą samochodem. W czasie poświęcania pojazdów będziemy zbierać ofiary, które zostaną przesłane jako pomoc misjonarzom.

1. Na stoliku do nabycia prasa katolicka.

1. W najbliższy piątek 13 lipca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie do naszej świątyni a 15 w niedzielę będziemy modlić się na różańcu na Plantach o godz. 19.00 – zapraszamy wszystkich mieszkańców Nowej Dęby i Gości z innych parafii.
  2. Od ubiegłego roku w Diecezji Sandomierskiej 13 lipca każdego roku obchodzimy jako Dzień Męża i Żony. Proponuje się, aby małżonkowie w tym dniu obojętnie, gdzie przebywają, czy na wakacjach czy w swoim domu więcej czasu spędzili ze sobą np. uczestnicząc we wspólnej Eucharystii w Kościele; aby poszli na wspólny spacer, do kina czy na kolację. Niech ten dzień będzie taką małżeńską randką.