XIII Niedziela zwykła, 01.07.2018

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek święto św. Tomasza Apostoła, w piątek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 9 z II klatki w liczbie ….. osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 9 z III klatki.

1. Zapraszamy na pielgrzymki na Jasną Górę: Rodziny Radia Maryja 7-8 lipca. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXV Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę pod hasłem : „ Wielbi dusza moja Pana”. Pielgrzymka ma charakter wędrownych rekolekcji z programem różnych modlitw, konferencji, dyskusji, śpiewu.

W tym roku szczególnie będziemy modlić się  w intencji naszej diecezji, która przeżywa 200-lecia powstania i za naszą Ojczyznę w 100-lecie odzyskania Niepodległości. Dlatego zapraszamy wiernych naszej parafii a szczególnie młodych do włączenia się i wyruszenia na szlak pielgrzymi, aby przez właściwą postawę i osobiste zaangażowanie dać  świadectwo żywej wiary. Zapisy do 29 lipca w parafii własnej. Należy dokonać wpłaty 100 zł., druga osoba z rodziny 70zł. trzecia 50 zł. Dzieci do lat 16 muszą mieć opiekuna. Młodzież od 16 -18 zezwolenie rodziców.

Każdy uczestnik wypełnia formularz, który składa się u ks. przewodnika grupy.

1. Od 22- 29 lipca będziemy obchodzić XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Pojazdy będziemy święcić wyjątkowo w tym roku  w niedzielę 15 lipca po każdej Mszy św. Będzie można nabyć pewne gadżety, artykuły związane z jazdą samochodem. W czasie poświęcania pojazdów będziemy zbierać ofiary, które zostaną przesłane jako pomoc misjonarzom.

1. Na stoliku do nabycia prasa katolicka w tym nowy numer „ Dobrych Nowin”, które zabieramy za darmo.

1. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św. Na stoliku jest wyłożona lista z godzinami do zapisania się na konkretną godzinę. Mamy wiele ważnych intencji, wykorzystujmy możliwość jaką mamy w czasie adoracji.

W I piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii, możliwość skorzystania  z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca. Natomiast w I sobotę miesiąca chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

1. Przypominamy, że odbywają się ćwiczenia i strzelania dzienno-nocne z użyciem ostrej amunicji, dotyczy to wszystkich dni również świątecznych. Zwróćmy szczególną uwagę na dzieci i młodzież w czasie wakacji, bo w poprzednich latach doszło do wielu tragedii z powodu nie przestrzegania obowiązujących przepisów.

1. W sobotę wyjeżdżamy na rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę. Osoby, które biorą udział prosimy o przybycie pod kościół na godz. 6.30. Złożenie bagaży, zrobienie wspólnego zdjęcia i część osób wyruszy na rowerach do Tarnobrzega a pozostali samochodem. Prosimy odpowiednio się ubrać, może być chłodno rano.

1. Dziś o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe dla wszystkich a szczególnie dla  Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych.

1. Zapraszamy wszystkie rodziny do udziału w konkursie Rodzinne Pielgrzymowanie organizowanego z racji Jubileuszu 200-lecia  naszej Diecezji. Konkurs zachęca, aby rodzina  w terminie do 16 sierpnia 2018 roku odbyła pieszą lub rowerową pielgrzymkę do jednego z sanktuariów Diecezji Sandomierskiej znajdującego się poza miejscem jej zamieszkania. Na rodziny, które udokumentują swój udział w konkursie czekają ciekawe nagrody ( I miejsce – rower). Szczegóły konkursu na plakacie w gablocie parafialnej.