XII Niedziela zwykła, 24.06.2018

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek św. Ireneusza, w piątek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

Taca będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 9 z I klatki w liczbie ….. osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 9 z II klatki.

1. Z racji jubileuszu 200-lecia Diecezji Sandomierskiej na zamku Krzyżtopór w Ujeździe 30 czerwca w sobotę o godz. 18.00 odbędzie się premiera „Oratorium o Męczennikach Sandomierskich”. Wszelkie niezbędne informacje są umieszczone na plakacie w gablocie.

Dla chętnych uczestników są przygotowane bezpłatne karty wstępu. Można je odebrać w zakrystii.

1. Kościół jest miejscem świętym, pamiętajmy o tym, aby ubierać się odświętnie i godnie udając się do świątyni. Niech to będzie nasz dar dla Boga i drugiego człowieka.

1. Na stoliku do nabycia prasa katolicka w tym nowy numer „ Dobrych Nowin”, które zabieramy za darmo.

1. W następnym tygodniu wypada I czwartek i comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu przez 24 godziny. Lista chętnych do adoracji jest na stoliku.

1. Zapraszamy na pielgrzymki na Jasną Górę: Ogólnopolska Nauczycieli i Wychowawców 1-2 lipca – szczegóły na plakacie w gablocie, Rodziny Radia Maryja 7-8 lipca.

1. W pierwszą niedzielę lipca na Świętym krzyżu odpust ku czci Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa- zapraszamy rodziny na Diecezjalną pielgrzymkę rodzin.

1. Dnia 25-26 czerwca tj. poniedziałek i wtorek od godz. 12.00 do 16.00 odbędzie się zbiórka odzieży dla osób bez domu w Spółdzielni Inwalidów Nowa Dęba, wejście od strony „ Biedronki”. Szczegóły są na plakacie na drzwiach wejściowych.

1. Dziś o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe dla wszystkich a szczególnie dla  wspólnot istniejących w naszej parafii. W sobotę o godz. 17.30 spotkanie modlitewne Grupy o. Pio.