Wniebowstąpienie Pańskie, 13.05.2018

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek święto św. Macieja, środę święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski. Za tydzień  Uroczystość Zesłania Ducha św. trwamy w nowennie  do Ducha św. W przyszłą niedzielę zbiórka do skarbony z podpisem na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.

1. Dzieci klasy czwartej dziękują dziś za dar Komunii św., którą otrzymały rok temu. Módlmy się za nich, aby wytrwały przy Chrystusie do końca.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 5 z IV klatki w liczbie …..a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 6 z I klatki.

1. Na stoliku do nabycia prasa katolicka i darmowe egzemplarze gazety – „Dobre Nowiny”.

1. Zapraszamy w tym tygodniu na spotkania: w środę po Mszy św. młodzież z II gimnazjum i 7 klasy podstawowej, we czwartek po Mszy św. – rozpoczynamy katechezy dla dorosłych, zapraszamy wszystkich chętnych a szczególnie osoby będące we wspólnotach parafialnych.

1. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych w nabożeństwach majowych, które są codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o 16.30.

1. W dniach 16-17 czerwca organizujemy pielgrzymkę parafialną do Kalisza, Lichenia i Torunia, do sanktuariów: św. Józefa, Matki Bożej i św. Jana Pawła. Cena 180zł. Prosimy zapisywać się w zakrystii jak najszybciej, bo chodzi o rezerwację noclegów.

1. W celu usprawnienia ceremonii pogrzebowych wprowadzamy zmiany, które mają służyć dobru wiernych. Proponujemy, aby ciało zmarłego było przywiezione do kościoła na godzinę przed Mszą św. W tym czasie rodzina odmówi różaniec, kapłan będzie spowiadał szczególnie gości i tych, którzy nie będą mogli być wcześniej, następnie w zakrystii będzie można zamówić intencje za zmarłego. Pierwsza stacja nie będzie tak jak dotychczas w pakamerze ale w kościele na początku Mszy św.

1. Bóg zapłać tym, którzy zainicjowali i przygotowali modlitwę różańcową na Plantach, tym, którzy przybyli na modlitwę i dali świadectwo wiary.
    Dziś nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz. 16.30, następnie Msza św. różaniec i procesja 3 razy wokół kościoła z figura Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy do licznego udziału.

1. Nowodębskie Koło Diabetyków zaprasza na bezpłatne szkolenie dla pacjentów z cukrzycą typu II, które odbędzie się w środę o godz. 11.00 w SOK. Szczegóły w gablocie.