VI Niedziela Wielkanocna, 06.05.2018

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Stanisława – głównego Patrona Polski i naszej diecezji.

1. Na stoliku do nabycia prasa katolicka i darmowe egzemplarze gazety – „Dobre Nowiny”.

1. Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za generalne posprzątanie świątyni, za piękną dekorację z okazji dzisiejszej uroczystości, za złożenie ofiary na dar ołtarza, za którą zostaną zakupione ornaty, które będą służyły w liturgii. Od jutra rozpoczyna się Biały Tydzień, w którym dzieci wraz z rodzicami będą przychodzili do kościoła na Mszę św. i nabożeństwo majowe, aby w ten sposób podziękować Bogu za największy dar jaki dziś po raz pierwszy otrzymały.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się na różne sposoby w przygotowaniu i przeżyciu Uroczystości Odpustowej ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Bóg zapłać Orkiestrze Dętej za uświetnienie tej Uroczystości przez oprawę muzyczną.

1. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych w nabożeństwach majowych, które są codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o 16.30.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez rodziców dzieci komunijnych a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 5 z IV klatki.

1. Zapraszamy w tym tygodniu na spotkania: w środę i czwartek po Mszy św. – próba dla dzieci klas czwartych przed rocznicą I Komunii św., która odbędzie się w niedzielę  za tydzień o godz. 12.00, w piątek o godz. 17.00 spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin

1. 12 maja w wigilię kolejnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie o godz. 19.00 przed domem kultury planowana jest modlitwa różańcowa. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy a jednocześnie dajemy w ten sposób świadectwo naszej wiary.
    W niedzielę 13 maja rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, które będą trwały do października. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16.30, następnie Msza św., różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej 3 razy wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, o którą tak bardzo prosi Maryja.

1. W gablocie jest umieszczona mapka i informacja na temat rodzinnego pielgrzymowania do sanktuariów rozmieszczonych na terenie naszej diecezji z racji na jubileusz 200 – lecia powstania diecezji. Można wziąć udział w konkursie z nagrodami.