V Niedziela Wielkiego Postu, 18.03.2018

1. Dziś rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je Ks. Krzysztof Nowak – wikariusz w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. Pamiętajmy o modlitwie, aby jak najwięcej osób skorzystało z daru rekolekcji. Msze św. W czasie rekolekcji będą o godz. 8.00 i 17.00, nie będzie Mszy św. o godz. 6.30, intencje wcześniej zapisane będą odprawione o godz. 8.00.

Spowiedź wielkopostna odbędzie się w sobotę 24 marca w godzinach od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00.

Plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie a także na stronie internetowej.

W następną niedzielę poświęcenie palm na wszystkich Mszach św.

25 marca w niedzielę będzie obowiązywał czas letni, przesuwamy wskazówki godzinę do przodu. Odprawianie Mszy św. w dni powszednie będzie o godz. 18.00.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Parafianom z ul. Kościuszki 3 z III klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 3 z IV klatki.

1. Prasa katolicka do nabycia na stoliku. Darmowe egzemplarze gazety Dobre Nowiny. Panie z Caritasu rozprowadzają baranki wielkanocne w cenie 5 zł jak również palmy i inne ozdoby świąteczne. Dochód z tego będzie przeznaczony dla ministrantów i lektorów na stroje liturgiczne.

1. W najbliższy piątek po Mszy św. wieczorem zapraszamy wszystkich na Misterium Męki Pańskiej. W niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 17.00 wyruszymy z naszej świątyni na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Trasa : ul. Szpitalna, Plac szpitalny, Skłodowskiej, Kościuszki, Korczaka, Szpitalna i powrót do kościoła. Zapraszamy do licznego udziału całymi rodzinami. Proszę o pomoc w zorganizowaniu OSP i inne osoby, które pragną czynnie włączyć się w to dzieło.

1. Zbliżamy się do Wielkiego Tygodnia. Prosimy osoby chętne do czytania Męki Pańskiej, rozważań drogi krzyżowej w plenerze w niedzielę 25 marca, czytań w pozostałe dni o zgłoszenie się  do zakrystii.

1. Od 2018r. zmianie uległy zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Wnioski składane będą w formie elektronicznej. Służy do tego aplikacja eWniosekPlus, która będzie dostępna na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

1. Zapraszamy na spotkania po Mszy św: we wtorek po nabożeństwie adoracyjnym Grupa Modlitewna o. Pio, w środę. Ministranci i młodzież z III klas gimnazjum, w piątek KSM, w sobotę schola, w niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 12.00 rodzice uczniów klas III gimnazjum.

1. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę gospodarczą i indywidualnie.

1. Do 30 marca trwają zapisy do przedszkola o do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowej Dębie na rok szkolny 2018/2019. Zapisu można dokonać w sekretariacie szkoły w godz. 7.00 – 15.00.

1. Zapisy na pielgrzymkę do Włoch do Świąt Wielkanocnych. Chcemy zorientować się ile będzie chętnych i czy dojdzie do skutku.

1. Zapowiedzi przedślubne: Adrian Mycek z parafii tutejszej i Arletta Bąba z parafii w Komorowie zap. I, Łukasz Świątek z parafii Ostrowy Tuszowskie i Ewa Lewicka z parafii tutejszej zap. I. Kto znałby przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej.