V Niedziela Wielkanocna, 29.04.2018

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy: w środę św. Atanazego, w czwartek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Msze św. jak w niedzielę. Dla nas jest to podwójna Uroczystość – patriotyczna i parafialna ze względu na Odpust ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00. Przed Mszą św. o godz. 11.45 okolicznościowy koncert Orkiestry Dętej, następnie złożenie kwiatów przy tablicy Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy wszystkich do kościoła dla uczczenia Matki Bożej i wspólnej modlitwy za Ojczyznę. W tym dniu można zyskać odpust zupełny czyli darowanie kar doczesnych jeśli spełnimy warunki m.in. stan łaski , dlatego prosimy skorzystać z sakramentu pokuty, codziennie pół godziny przed Mszą św. Pamiętajmy o wywieszeniu w tych dniach flag narodowych i maryjnych. W piątek  – św. Floriana – patrona strażaków – pamiętajmy w modlitwach o naszych strażakach. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się Uroczystość  I Komunii św. Serdecznie wszystkich zapraszamy  i prosimy o modlitwę w  intencji dzieci, aby zawsze godnie przyjmowały Jezusa do serca i aby czyniły to często.

1. Na stoliku do nabycia prasa katolicka i darmowe egzemplarze gazety –„Dobre Nowiny”.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 5 z III klatki. a w tym tygodniu zapraszamy rodziców dzieci komunijnych.

1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych w nabożeństwach majowych, które będą codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o 16.30.

1. 12 maja w wigilię kolejnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie o godz. 19.00 przed domem kultury planowana jest modlitwa różańcowa. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy a jednocześnie dajemy w ten sposób świadectwo swojej wiary.

1. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na 24- godzinną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. a zakończy się przed Mszą św. o godz. 18.00 w następnym dniu. Na stoliku jest lista dla chętnych, którzy pragną godzinę być przed Jezusem. W I piątek możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 16.00, zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii po Mszach św. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin w piątek po Mszy św. W I sobotę miesiąca chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

1. Wyjazd młodzieży na diecezjalne Spotkanie Młodych do Zawichostu dziś o godz. 14. 40 z parkingu pod kościołem natomiast tych, którzy pojadą tylko 1 maja na otwarta furtę do Sandomierza we wtorek o godz. 9.00. Prosimy te osoby, aby zgłosiły chęć wyjazdu w zakrystii do poniedziałku.

1. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu pracowali przy wycince drzew, koszeniu trawy i innych pracach przy świątyni i plebanii.

1. W sobotę 5 maja 2018 r. z racji 200-lecia Diecezji Sandomierskiej będziemy przeżywać Jubileusz Ludzi Pracy Rzemieślników i Przedsiębiorców. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą świętą w Bazylice Katedralnej, a po niej w Domu Katolickim będzie miało miejsce spotkanie, na które serdecznie zapraszamy.

1. W gablocie jest umieszczona mapka i informacja na temat rodzinnego pielgrzymowania do sanktuariów rozmieszczonych na terenie naszej diecezji z racji na jubileusz 200 – lecia powstania diecezji. Można wziąć udział w konkursie z nagrodami.

1. Zapowiedzi przedślubne: Marek Rząsa – parafia tutejsza i Sylwia Paduch   –  parafia Ślęzaki, Mateusz Dudek z parafii tutejszej i Dominika Wargacka  z parafii Huta Komorowska zap. II. Kto znałby przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej.