Uroczystość Trójcy Świętej, 27.05.2018

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy jak każdego roku. Pierwszy ołtarz przygotowuje nasza wspólnota parafialna na zbiegu ulic Kościuszki i Jana Pawła II przy szpitalu, następnie przy ulicyJana Pawła II na wysokości Domu Kultury, kolejny na styku Jana Pawła II i !- go Maja i kolejny przy kościele Podwyższenia Krzyża. Centralna Msza św. jest w kościele Matki Bożej Królowej Polski, natomiast po procesji będzie Msza św. bez kazania dla tych, którzy nie mogą być wcześniej.
    Dzieci komunijne zapraszamy  w strojach, dziewczynki prosimy do sypania kwiatów, również młodsze lub starsze. Prosimy odpowiednio wcześniej poszczególne grupy osób –  przygotować obrazy do niesienia, chorągwie i baldachim. Porządek procesji będzie następujący: Krzyż, ministranci, chorągwie, feretrony, figura Matki Bożej Fatimskiej, dzieci sypiące kwiaty, jeśli będą z nimi rodzice – prosimy po zewnętrznej stronie, baldachim, wszyscy wierni idą za Najświętszym Sakramentem, a więc prosimy nie wyprzedzać baldachimu.W tym czasie jest zablokowana jezdnia dla samochodów, dlatego idziemy jezdnią nie wchodzimy na chodniki. Prosimy strażaków i Straż Grobu Pańskiego o pomoc w zabezpieczeniu procesji i w utrzymaniu porządku.Zapraszamy wszystkich do licznego udziału we Mszy św. i procesji, aby uwielbić Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.  Jest to Uroczystość obowiązkowa a więc każdy powinien być na Mszy św. , nie wystarczy sama procesja. Od piątku oktawa Bożego Ciała – codziennie po Mszy św. –  procesja Eucharystyczna wokół kościoła.  Zachęcamy do udziału wszystkich a szczególnie dzieci  do sypania kwiatów dla Jezusa. W piątek wspominamy św. Justyna, sobotę bł. Męczenników Sadoka i Towarzyszy.
  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 7 z I  klatki w liczbie ….. osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 7 z II klatki. Serdeczne podziękowania kierujemy do osób, które pracowały przygotowując kwietniki przy krzyżu na mieście.

1. Dziś o godz. 16.00 różaniec dla wspólnot : Rycerstwo Niepokalanej, Koło Przyjaciół WSD, Koło Przyjaciół Radia Maryja a po Mszy sw. Spotkanie Rady Parafialnej.

1. Na stoliku do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazety – „Dobre Nowiny”.
  1. Informacje o wypoczynku dla dzieci i młodzieży w wakacje są zamieszczone w gablocie. Dotyczy to „ Wakacji z Wartościami” i Oazowych Rekolekcji Wakacyjnych. Można zgłaszać  chęć wyjazdu do  kapłanów pracujących w naszej parafii.

1. W dniach 16-17 czerwca organizujemy pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu i Sanktuarium Matki Bożej  i św. Jana Pawła II w Toruniu. Cena 180zł. Prosimy zapisywać się w zakrystii jak najszybciej, bo chodzi o rezerwację noclegów. Zapraszamy do włączenia się w pielgrzymki rowerowe  – na Jasną Górę w dniach od 7 – 10 lipca – zgłoszenia do Pana Organisty i nad Morze do Sanktuarium Matki Bożej w Sianowie w dniach 21 – 29 lipca – zgłoszenia na stronie internetowej wpisać w google –  Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Sandomierskiej.

1. W tym tygodniu wypada I piątek i sobota miesiąca. W I piątek od 9.00 odwiedziny chorych w domach – prosimy zgłaszać w zakrystii, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 16.00, zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca. Natomiast w I sobotę miesiąca chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych. Adoracja 24 – godzinna będzie w I czwartek miesiąca lista chętnych do adoracji na konkretną godzinę jest na stoliku – prosimy się zapisywać.