25.11.2018 Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
     •  w piątek święto św. Andrzeja Apostoła,
     •  we wtorek wypada dzień poświęcony Cudownemu Medalikowi. Wielu już nosi przy sobie ten medalik i modli się do Matki   Bożej. Maryja obiecuje szczególne łaski tym, którzy będą godnie nosić Go przy sobie.

W przyszłą niedzielę – początek roku liturgicznego – I niedziela adwentu.

Zapraszamy w dni powszednie  na roraty, które będą o godz. 6.30. Dzieci prosimy, by przychodziły z lampionami i będą szły w procesji na wejście a następnie będą trzymały je zapalone do Chwała na wysokości Bogu. W czasie rorat z pośród serduszek na których będą wypisane postanowienia adwentowe, będą losowane figurki Matki Bożej, które będzie można zabrać do domu  na jeden dzień.Na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone opłatki, które będziemy mogli zabrać do naszych domów. Ofiary, które złożymy za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Szkolnej 1 z I klatki w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Szkolnej 1 z II klatki.
  3. Na stoliku do nabycia prasa katolicka i egzemplarze „ Dobre Nowiny”.
  4. Przypominamy o pielgrzymce na Jasną Górę organizowaną przez Ruch Rodzin Nazaretańskich. Odbędzie się 1 grudnia w sobotę koszt ok. 50zł. Zapisy w zakrystii.
  5.  Zapraszamy na spotkania modlitewno-formacyjne:
    •  w poniedziałek – Ruch Rodzin Nazaretańskich ,
      we wtorek katecheza dla dorosłych,
      w środę po Mszy św. KSM i ministranci, w tym dniu będzie również rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą róże dla Ogrodu Maryi. Prosimy dzieci, które brały w tym udział o przybycie do kościoła.
    •  w czwartek Wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca – spotkanie modlitewne na adoracji,
    •  w piątek Grupa Biblijna zapraszamy wszystkich a szczególnie rodziców dzieci komunijnych i bierzmowanych,
    •  w sobotę o  11.00 schola – zapraszamy nowe kandydatki.
  6. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca, chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: spowiedź, Komunia św., część różańca i 15 min. rozważanie na temat tajemnic różańcowych w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy własne i całego świata.
  7. Dziękujemy  młodzieży z KSM i wszystkim, którzy się włączyli w  akcję „Polak z sercem” składając żywność, która zostanie przekazana Polakom mieszkającym na Białorusi i Ukrainie.
  8. Dziś ostatni różaniec w intencji naszych zmarłych o godz. 16.00 i ostatni tydzień modlitw za zmarłych. Msza święta wypominkowa w tym tygodniu będzie odprawiona w środę  o godz. 18.00.
  9. Od 25 listopada do 1 grudnia w naszej Diecezji obchodzimy kolejny Tydzień Biblijny wokół tematyki :” Duch Boży, który umacnia miłość”. W tych dniach odbędą się w naszej diecezji warsztaty biblijne w różnych miastach m.in. w Tarnobrzegu w Parafii MBNP 30 listopada w godzinach od 15.00 do 17.30. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zachęcamy każdą rodzinę, aby umieściła na wyeksponowanym miejscu egzemplarz Biblii i w ciągu tego tygodnia odczytała wspólnie fragment Pisma św.
  10. W sobotę od godz. 10.00 będziemy modlić się w naszej świątyni wraz ze wszystkimi Grupami Modlitewnymi o. Pio z naszej diecezji i ich opiekunami na czele z ks. Asystentem diecezjalnym tych wspólnot. Możemy przybyć na wspólną modlitwę jeśli nawet nie należymy do tej wspólnoty.