Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 01.04.2018

1. Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy Parafianom i Gościom najlepsze życzenia. Jezus Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, Jego Grób jest pusty. Ten fakt niech nas pobudza do wysiłku na rzecz dobra, miłości prawdziwej i dążenia do wiary żywej. Uwierzyć w Zmartwychwstałego, to oddać Mu totalnie swoje życie, swoją rodzinę, radości, troski i kłopoty. Jeśli chcesz spotkać Chrystusa zmartwychwstałego, to bądź często na Mszy św., na adoracji lub modlitwie osobistej. Nie wierz, gdy ktoś lub coś będzie do ciebie mówiło, że Jego nie ma, to kłamstwo szatana. On jest blisko każdego człowieka i chce nas zbawić.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w niedzielę.
Przez cały tydzień przeżywamy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, jest to jedno wielkie święto, dlatego niech to będzie widoczne w naszym życiu przez obecność na Eucharystii. Od Wielkiego Piątku trwamy również w nowennie do Miłosierdzia Bożego przed świętem Miłosierdzia Bożego, które od lat jest obchodzone w 2 Niedzielę Wielkanocną. Jezus obiecuje wielkie łaski w tych dniach a szczególnie w samo święto. Za tydzień o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich do kościoła na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

2. Bóg zapłać za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu a także wystroju świątecznego Ks. Robertowi , Panu Antoniemu, ministrantom starszym, którzy spędzili wiele czasu w świątyni i włożyli serce, aby pomóc nam lepiej przeżywać głęboką treść tych największych świąt. Dziękuję innym osobom, które pomagały przy dekoracji.
Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do właściwego przeżycia liturgii w dni świąteczne :Honorowej Straży Grobu Pańskiego i Ochotniczej Straży Pożarnej za czuwanie przy Grobie, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, ministrantom, lektorom, tym, którzy prowadzili modlitwy w czasie adoracji, nieśli chorągwie, obrazy i baldachim. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w czasie Wielkiego Tygodnia w liturgii lub w innych pracach. Bóg zapłać Paniom za wsadzenie kwiatów przed kościołem.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Parafianom w liczbie …… osób z ul. Kościuszki 4 z I i II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 5 z I klatki.

4. Świąteczna prasa katolicka do nabycia na stoliku.

5. Ze względu na oktawę wielkanocną w piątek nie obowiązuje post.

6. Z poniedziałku wielkanocnego ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na KUL

7. W dniach 3,4,5 kwietnia o godz. 19.00 w kinie w Nowej Dębie wyświetlany będzie film „ Gurgacz, Kapłan Wyklętych”. Warto obejrzeć ten bardzo wartościowy film.

8. Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Nowe Dębie zaprasza uczniów klas Trzecich gimnazjum do kontynuacji nauki w klasie pierwszej Liceum Ogólnokształcącego oraz technikum hotelarskiego. Więcej informacji w dniu otwartym szkoły 24 kwietnia o godz. 9.00 oraz na stronie internetowej szkoły.

9. Zapowiedzi przedślubne: Kizior Paweł z parafii tutejszej i Cichy Magdalena z parafii MBNP w Rzeszowie zap. II, Marcin Postek z parafii św. Jana Chrzciciela w Sadownym i Agnieszka Skowrońska z parafii tutejszej zap. I. Kto znałby przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej.