Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia – Święto Świętej Rodziny 30.12.2018

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

• w poniedziałek ostatni dzień roku kalendarzowego, w którym żegnamy stary rok dziękując Bogu za łaski otrzymane a jednocześnie przepraszając Go za popełnione grzechy. Dlatego po Mszy św. o godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne zakończone błogosławieństwem . W tym dniu będzie również roczne sprawozdanie ze spraw duszpasterskich i materialnych.
  • we wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Msze św. jak w każdą niedzielę,
  • w środę św. Grzegorza i Bazylego.

W niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Trzech Króli – taca na Krajowy Fundusz Misyjny. Poświęcenie kredy i kadzidła na wszystkich Mszach świętych. Osoby z grupy o. Pio będą w tym dniu rozprowadzały kadzidełko i kredę. Ofiary złożone będą przeznaczone dla ubogich.

O godz. 7.30 – 6 stycznia zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski przez wstawiennictwo św. o. Pio w czasie peregrynacji figury tego świętego do rodzin, które Go przyjęły.

W tym dniu już po raz piąty w naszym mieście, przejdzie ulicami Orszak Trzech Króli. Wyruszą dwa orszaki z obydwu nowodębskich kościołów:

• o godz. 13.00 z kościoła MBKP – orszak azjatycki – zielony
  • o godz. 13.15 z kościoła Podwyższenia Krzyża – orszak afrykański – niebieski i europejski – czerwony.

Orszaki skierują się na plac przed SOK, gdzie zostaną przedstawione sceny oszakowe. Wszystko zakończy się wspólnym ogniskiem przygotowanym przez organizatorów, na które zapraszamy szczególnie dzieci, jest przewidziana kiełbaska, prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu kijów do pieczenia kiełbaski. W gablocie jest na ten temat plakat.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Szkolnej 2 z III klatki w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Szkolnej 3 z I klatki.

3. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św. Na stoliku jest wyłożona lista do zapisania się na konkretną godzinę. Mamy wiele ważnych intencji, wykorzystajmy możliwość jaką mamy w czasie adoracji.

Ze względu na kolędę nie będzie spowiedzi w I czwartek tylko w I piątek od godz. 17.00. Jeśli ktoś jest w stanie łaski to wystarczy przyjąć Komunię św w I piątek lub I sobotę miesiąca.

W I piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii.

Natomiast w I sobotę miesiąca chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

4. Do następnej niedzieli będziemy zbierać do skarbony z podpisem “Dla Antosi” dobrowolne ofiary na badania specjalistyczne w Niemczech a później leczenie.

5. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu :

• środa od 16.00 :
    ul. Sienkiewicza od nr 1 i Sosnowa, Sienkiewicza od końca i Piwna, Willowa.
  • czwartek od 16.00 :
    Dębowa, Zarzecze od nr 1 i Nadole, Zarzecze od końca, ok godz. 18.30 Olchowa, Spółdzielcza – domy wolnostojące i Mała.
  • sobota od 9.00 :
    ul. Spółdzielcza – bloki, Ogrodowa, Kolejowa, Wczasowa i Spacerowa.

6. Spotkania opłatkowe po Mszy św. o godz. 17.00 :

• dziś (niedziela) dla osób, które oddały się całkowicie Matce Bożej,
  • we wtorek – Nowy Rok – Rycerze Kolumba,
  • w następną niedzielę Rycerstwo Niepokalanej, Wspólnota Krwi Chrystusa, Koło Przyjaciół Radia Maryja i Koło Przyjaciół WSD.

7. Dziś o godz. 16.00 Nabożeństwo Różańcowe dla wszystkich wspólnot. Za tydzień dla Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.