Niedziela Palmowa, 25.03.2018

 1. Dziś w liturgii Kościoła rozpoczyna się Wielki Tydzień, wyjątkowy tydzień wypadający raz w roku. To w Nim dokonały się najważniejsze wydarzenia dla człowieka. Trzeba nam czynić refleksję nad naszym życiem i ostatecznym przeznaczeniem. Będzie nam w tym pomagała bardzo uroczysta i zawierająca szczególną treść Liturgia Wielkiego Tygodnia. Każdy powinien wziąć w niej udział, kto uznaje się za wierzącego. Wielki Tydzień winniśmy przeżywać w stanie łaski, aby zyskać liczne dary, które Bóg dla nas przygotował. Jeśli ktoś z ważnych przyczyn nie był jeszcze u spowiedzi to będziemy w miarę możliwości spowiadać pół godziny przed Mszą św. lub po Mszy św.
 2. Zapraszamy w tym tygodniu na spotkania: w poniedziałek starsi ministranci po Mszy św.,we wtorek nabożeństwo przez wstawiennictwo św. o. Pio o godz. 17.30, spotkanie KSM-u, wszystkich ministrantów w środę na godz. 18.30 a od czwartku w Wielkim Tygodniu na godzinę przed liturgią.
 3. Ministranci w ciągu Triduum Paschalnego a więc w czwartek, piątek i sobotę – będą adorować Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Bożym Grobie. Zapraszam również do adoracji poszczególne rejony i wspólnoty składające się na całą parafię.

  W Wielki Czwartek

  od 19.30 do 22.00 – czuwanie modlitewne młodzieży, KSM – u, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania i   wszystkich wspólnot istniejących w parafii.

  W wielki Piątek

  od 8.00 do 12.00 -mieszkańcy z ul. Kościuszki, ze Szkolnej, Żeromskiego, Spółdzielczej, Korczaka, Zielonej, Konopnickiej, Małej, Willowej, Spacerowej, Wczasowej, Kilińskiego, Jana Pawła II,
  od 12.00  – do 17.00 – mieszkańcy z ul. Ks. Łagockiego, Szpitalnej, Skargi, Piwnej, Sosnowej, Witosa, Zybury, Stawowej, Jagodowej, Wojska Polskiego, Krótkiej, Krętej, Kruczej, Sowiej, Górskiej, Podgórza, Sienkiewicza, Olchowej, Tetmajera, Orkana, Słonecznej, Robotniczej, Cichej, Krótkiej, Bocznej, Kolejowej, Dębowa, Nadole, Zarzecze
  od 20.00 do 24.00 – czuwanie modlitewne młodzieży, KSM – u, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania i  wszystkich wspólnot istniejących w parafii.

  W Wielką Sobotę
  od 8.00 do 12.00 –
  mieszkańcy z ul. Ks. Łagockiego, Szpitalnej, Skargi, Piwnej, Sosnowej, Witosa, Zybury, Stawowej, Jagodowej, Wojska Polskiego, Krótkiej, Krętej, Kruczej, Sowiej, Górskiej, Podgórza, Sienkiewicza, Olchowej, Tetmajera, Orkana, Słonecznej, Robotniczej, Cichej, Krótkiej, Bocznej, Kolejowej, Dębowa, Nadole, Zarzecze,
  od 12.00 do18.00 – mieszkańcy z ul. Kościuszki, z ul. Szkolnej, Żeromskiego, Spółdzielczej, Korczaka, Zielonej, Konopnickiej, Małej, Willowej, Spacerowej, Wczasowej, Kilińskiego, Jana Pawła II
  Jeśli ktoś nie może w tych godzinach może przyjść w innych, ważne, aby być w tych dniach na adoracji. 
 4. W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej na godz. 18.00. Będziemy dziękować Bogu za ustanowienie sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Następnie  przeniesienie i Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00.  Ministrantów zapraszamy na wyjazd do Sandomierza na Mszę św. Krzyżma do katedry na godz. 10.00. Wyjazd spod kościoła o godz. 9.00.
 5. W Wielki Piątek od godz. 8.00 adorujemy Jezusa w Ciemnicy do Liturgii Wielkiego Piątku, która rozpocznie się drogą krzyżową o godz. 17.30 a następnie Liturgia Słowa, Modlitwa Wiernych, Adoracja Krzyża, Komunia św. i przeniesienie Jezusa do Grobu, gdzie będziemy czuwać na modlitwie do godz. 24.00. Ofiary złożone w Wielki Piątek będą przeznaczone na Grób Pański.
 6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli od mięsa i 3 posiłki na dzień w tym 2 nie do syta.
 7. W wielką Sobotę adorujemy Jezusa przy Bożym Grobie od godz. 8.00 aż do Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się o godz. 19.00 i złoży się na nią Liturgia Światła, Liturgia Słowa Bożego, Liturgia Chrzcielna i Eucharystia, która już zapowiada Zmartwychwstanie. Przychodzimy ze świecami najlepiej  od chrztu, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne.
 8. W wielką Sobotę do południa będzie poświęcenie pokarmów na stół świąteczny w kościele od 9.00 do 12.00 co pół godziny. 
 9. W Niedzielę Zmartwychwstania Jezusa  o godz. 6.00 –  Rezurekcja z procesją wokół kościoła. Przygotujmy odpowiednio wcześniej do procesji Krzyż, chorągwie, obrazy i baldachim. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. 
 10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Parafianom z ul. Kościuszki 3 z IV klatki, a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 4 z I i II klatki.
 11. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.
 12. Proszę zgłaszać w zakrystii chorych, którzy nie byli u spowiedzi i u Komunii św., będziemy odwiedzać we wtorek od godz. 9.00.
 13. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego.
  Pragnę – powiedział Pan Jezus do św. Siostry Faustyny – abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju Mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w godzinie śmierci. W każdym dniu przyprowadzisz do Serca Mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia Mojego.  A Ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca Mojego (…). W każdym dniu prosić będziesz Ojca Mojego przez gorzką mękę Moją o łaski dla tych dusz. W każdym dniu najlepiej o godz. 15.00 odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwy przypisane do danego dnia.
 14. Od dziś obowiązuje czas letni – odprawianie Mszy św. w dni powszednie będzie o godz. 7.00 rano i 18.00 wieczorem.
 15. Dziś 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ze względu na Wielki Tydzień została ona przeniesiona na 9 kwietnia. Ci, którzy chcieliby rozpocząć duchową adopcję dziecka poczętego lub kontynuować kolejny raz, najlepiej gdyby dzisiaj rozpoczęli to dzieło. Na stoliku są do wzięcia broszurki z modlitwą, którą należy codziennie odmówić i dziesiątek różańca przez 9 miesięcy do Bożego Narodzenia. Ufamy, że przez to uratujemy jedno dziecko przed zabiciem w łonie matki.
 16. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Dębie prosi o zapisywanie dzieci na nowy rok szkolny do 30 marca w sekretariacie szkoły w godz. 7 – 15. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.
 17. Zapowiedzi przedślubne: Adrian Mycek z parafii tutejszej i Arletta Bąba z parafii w Komorowie zap. II, Łukasz Świątek z parafii Ostrowy Tuszowskie i Ewa Lewicka z parafii tutejszej zap. II. Kto znałby przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej.