IX Niedziela zwykła, 03.06.2018

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Bonifacego, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje post, w sobotę Niepokalanego Serca Matki Bożej. Od piątku trwa oktawa Bożego Ciała – codziennie do czwartku po Mszy św. – procesja Eucharystyczna wokół kościoła.  Zachęcamy do udziału wszystkich, szczególnie dzieci  do sypania kwiatów dla Jezusa. W czwartek na zakończenie oktawy błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. Starajmy się przybyć licznie, aby uroczyście zakończyć obchody Bożego Ciała i uczcić Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.
  2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 7 z II  klatki w liczbie ….. osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 7 z III klatki. Serdeczne podziękowania kierujemy do osób, które pracowały przy przygotowaniu ołtarzy z naszej parafii i Wojskowej. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie w czasie Mszy św. i procesji. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do sypania kwiatów, dziękujemy, tym, którzy nieśli chorągwie, obraz, figurę Matki Bożej, baldachim lub w inny sposób służyli np. robiąc zdjęcia. Bóg zapłać Strażakom, Policji i Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem w czasie procesji.

1. Dziś o godz. 16.00 różaniec dla Kół Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych. Zawsze, gdy jest modlitwa w kościele zapowiadana, zaproszeni są wszyscy chętni, a wspólnoty wymienione w sposób szczególny.

1. Na stoliku do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazety – „Dobre Nowiny”.

1. Informacje o wypoczynku dla dzieci i młodzieży w wakacje są zamieszczone w gablocie. Dotyczy to „ Wakacji z Wartościami” i Oazowych Rekolekcji Wakacyjnych. Można zgłaszać  chęć wyjazdu do  kapłanów pracujących w naszej parafii.

7.  Zapraszamy na pielgrzymkę jubileuszową do Sandomierza 16 czerwca na godz. 11.00. Główne        uroczystości  jubileuszowe rozpoczną się o godz. 11.00 w Bazylice katedralnej. Prosimy zapisywać się w zakrystii. Wyjazd o godz. 9.30 spod kościoła.

1. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Adoracja 24 – godzinna rozpocznie się po Mszy św. i będzie do Mszy św. w piątek. Lista chętnych do adoracji na konkretną godzinę jest na stoliku – prosimy się zapisywać. Doceniajmy ten szczególny czas spotkania z Jezusem, On wszystko może, ale czeka na twoją decyzję.

1. Diecezjalne Studium Organistowskie przy Instytucie Teologicznym w Sandomierzu ogłasza nabór na nowy rok akademicki 2018/2019.
    Zajęcia Studium Organistowskiego odbywają się w soboty. Szczegółowe informacje na plakacie.
    Zachęcamy muzycznie uzdolnioną młodzież do podjęcia nauki w Studium Organistowskim.

1. Zapowiedzi przedślubne: Szymon Micor – Parafia Hucisko i Joanna Siciak – Parafia tutejsza zap. I, Paweł Majdański –  Parafia tutejsza i Anna Rygielska –Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie – zap. II, Paweł Więcław  –  Parafia tutejsza i Kamila Sendybył   – Parafia Ryczowół zap.II. Kto znałby przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej.