IV Niedziela Wielkiego Postu, 11.03.2018

1. W najbliższą niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla Parafian, młodzieży  z Liceum i gimnazjum a także  dzieci ze szkoły podstawowej. Poprowadzi je Ks. Krzysztof Nowak – wikariusz w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. Pamiętajmy o Nim i o Nas modlitwie, aby ten święty czas otwierał nasze serca dla Chrystusa.
  2. Spowiedź wielkopostna odbędzie się w sobotę 24 marca. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie a także na stronie internetowej.
  3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Parafianom z ul. Kościuszki 3 z II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 3 z III klatki.
  4. Prasa katolicka do nabycia na stoliku. Darmowe egzemplarze gazety Dobre Nowiny. Panie z Caritasu rozprowadzają baranki wielkanocne w cenie 5 zł jak również palmy i inne ozdoby świąteczne. Dochód z tego będzie przeznaczony dla ministrantów i lektorów na stroje liturgiczne.
  5. Bóg zapłać wszystkim, którzy przywieźli makulaturę na misje. Następna akcja będzie ogłoszona w odpowiednim czasie.
  6. Zbliżamy się do Wielkiego Tygodnia. Proszę osoby chętne do czytania Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową lub czytań w pozostałe dni o zgłoszenie się do zakrystii. Podobnie ci, którzy chcą przeczytać rozważania drogi krzyżowej w plenerze w niedzielę 25 marca.
  7. Wspólnota Ruchu Lednickiego zachęca do włączenia się w modlitewny łańcuch, który otoczy papieża Franciszka w piątą rocznicę jego pontyfikatu. Zaplanowana na 11 marca inicjatywa „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!” jest odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do modlitwy za niego. M.in. można w tym dniu odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia w tej intencji.
  8. Zapraszamy na spotkania po Mszy św: w środę. ministranci, w piątek KSM, w sobotę schola.
  9. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Jagoda z parafii Podwyższenia Krzyża w Nowej Dębie i Lena Kostrzycka z parafii tutejszej zap. II. Kto znałby przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej.