IV Niedziela Wielkanocna, 22.04.2018

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro Uroczystość św. Wojciecha – głównego Patrona Polski, w środę święto św. Marka Ewangelisty – pamiętamy w tym dniu o Ks. Marku, który posługuje w naszej parafii i zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w Jego intencji na Mszy o godz. 18.00. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o powołania do służby w kościele. Z tej racji gościmy w naszej wspólnocie Siostry Służebniczki Dębickie, które podzielą się refleksją na temat tajemnicy powołania do służby Bożej.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez rodziców młodzieży, która została bierzmowana w czwartek a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 5 z III klatki.

1. Na stoliku do nabycia prasa katolicka.

1. W ramach jubileuszu 200-lecia naszej diecezji już w najbliższą niedzielę rozpocznie się 21 Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej w Zawichoście w dniach od 29 kwietnia do 01 maja. Będzie ono połączone z Dniem Otwartej Furty w Seminarium Duchownym 01 Maja. Prosimy młodzież o zapisywanie się na wyjazd w szkołach lub w zakrystii. Koszt wyjazdu 30zł.

1. 28 kwietnia jest planowana pielgrzymka do sanktuariów Ziemi Świętokrzyskiej jeśli będzie odpowiednia liczba chętnych jak na razie jest za mało, prosimy dzisiaj ostatecznie kto pragnie pielgrzymować, aby się zapisać. Koszt 50zł.

1. Bóg zapłać rodzicom młodzieży bierzmowanej za złożony dar ołtarza w postaci klęcznika i mikrofonu, które będą służyły do nabożeństw.

1. Diecezjalne Święto Strażaka Diecezji Sandomierskiej odbędzie się w Koprzywnicy 04 maja br. pod patronatem Ks. Biskupa Sandomierskiego i Burmistrza Koprzywnicy.
    Do uczestniczenia we Mszy Świętej o godz. 11.00 zapraszamy strażaków, poczty sztandarowe i księży kapelanów. Po Mszy Świętej dalsza część ceremonii strażackich nad zalewem.
  2. Zapowiedzi przedślubne: Marek Rząsa  –  parafia tutejsza i Sylwia Paduch –  parafia Ślęzaki, Mateusz Dudek z parafii tutejszej i Dominika Wargacka  z parafii Huta Komorowska zap. I. Kto znałby przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej.