IV Niedziela Adwentu 23.12.2018

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

• w poniedziałek przeżywamy kolejną wigilię Bożego Narodzenia. Jest to szczególny dzień w każdym roku, kiedy w gronie rodzinnym zasiądziemy do stołu, aby spożyć uroczystą wieczerzę, wcześniej modląc się i składając sobie życzenia. Zachowajmy trzeźwość w tym dniu.
  • we wtorek – Uroczystość Bożego Narodzenia – Pasterka o godz. 24.00 – taca przeznaczona będzie na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia, pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę,
  • w środę święto św. Szczepana, drugi dzień świąteczny – Msze św. jak w każdą niedzielę – taca z tego dnia przeznaczona na WSD w Sandomierzu.
  • w czwartek św. Jana Apostoła – poświęcenie wina,
  • w piątek św. Młodzianków męczenników,
  • w niedzielę – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu będziemy w parafii przeżywać dzień modlitw za małżeństwa i rodziny, na każdej Mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego w miarę możliwości prosimy o przybycie do świątyni obydwojga małżonków.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Szkolnej 2 z II klatki w liczbie 18 osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Szkolnej 2 z III klatki.

Bóg zapłać wszystkim osobom, które przygotowały świątynię na dzisiejszą uroczystość. Przede wszystkim za zrobienie szopki i całej dekoracji świątecznej,  za ubranie choinek, piękne stroiki, za poświęcony czas i trud. Niech Bóg Wam wynagrodzi obfitymi łaskami.

3. 30 grudnia w niedzielę o godz. 11.40 zapraszamy do wspólnego kolędowania wraz z Kapelą Z Huty Komorowskiej w której są i nasi parafianie. Po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie opłatkowe osoby, które oddały się całkowicie Matce Bożej.

4. Przez dwie niedziele będziemy zbierać do skarbony z podpisem “dla Antosi” dobrowolne ofiary dla Antosi, która cierpi dziecięce porażenie mózgowe i padaczkę. W tej chwili są zbierane fundusze na wyjazd do Niemiec, aby tam dokonać diagnostykę i na podstawie tego rozpocząć leczenie. Na stoliku są ulotki jak również można wejść na stronę siepomaga.pl/ antosia- wozniak i tam dowiedzieć się szczegółów.

5. W piątek rozpoczniemy wizytę duszpasterską . Kapłan nawiedza rodziny w imieniu Boga przynosząc Jego błogosławieństwo.
Prosimy, by w tym czasie w domu byli wszyscy domownicy zgromadzeni na wspólną modlitwę a później rozmowę. Prosimy o zabezpieczenie w tym czasie psów i innych zwierzątek, aby nie przeszkadzały. Jeśli ktoś będzie sobie życzył to będzie poświęcone całe mieszkanie a nie tylko jeden pokój. Jest to bardzo ważne w walce z pokusami złego ducha.

Porządek wizyty będzie następujący:

• piątek od godz. 16.00 : ul. Wojska Polskiego, Stawowa, Zybury,, Tetmajera, Jagodowa, Witosa i Orkana;
  • w sobotę od godz. 9.00: ul. Ks. Łagockiego i Korczaka – dwóch kapłanów od Tarnowskiej Woli i Podgórze z bocznymi: Kręta, Górska, Sowia i Krucza .