III Niedziela Wielkanocna, 15.04.2018

1. Dziś przypada II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Z tej racji weźmy do ręki Pismo Święte i przeczytajmy fragment w gronie rodziny, zastanówmy się, co Bóg chce nam powiedzieć, może da nam światło do rozwiązania jakiegoś problemu.
    Do skarbony z napisem Tydzień Miłosierdzia możemy złożyć dobrowolne ofiary dla biednych i  potrzebujących.
    Za tydzień na Mszach świętych  do godz. 12.00 będziemy gościć w ramach niedzieli powołaniowej siostry Służebniczki, które dadzą świadectwo na temat powołania. Po Mszach świętych będą rozprowadzać różne pamiątki związane z założycielem bł. Edmundem Bojanowskim za dobrowolną ofiarę.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Parafianom w liczbie …… osób z ul. Kościuszki 5 z II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 5 z III klatki.

1. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

1. W ramach jubileuszu 200-lecia naszej diecezji w tym roku 21 Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej odbędzie się w Zawichoście w dniach od 29 kwietnia do 01 maja. Będzie ono połączone z Dniem Otwartej Furty w Seminarium Duchownym 01 Maja. Prosimy młodzież o zapisywanie się na wyjazd w szkołach lub w zakrystii do 21 kwietnia. Koszt wyjazdu 30zł.

1. Zapraszamy na spotkania: w poniedziałek po Mszy św. – klasy III gimnazjum, dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców uczniów III klas gimnazjum.

1. We czwartek 19 kwietnia o godz. 16.00 młodzież klas III gimnazjum przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 18.00, intencje zamówione zostaną odprawione o godz. 16.00. Spowiedź dla kandydatów, świadków i ich rodzin odbędzie się w środę o godz. 17.00.

1. Zostały jeszcze 3 miejsca na wycieczkę szkolną do Grecji w dniach 3-10 czerwca. Koszt 1380zł.plus 30 Euro. Mogą zgłosić się dorośli. Po raz ostatni ogłaszamy pielgrzymkę do Włoch z okazji 50 r. śmierci o. Pio. Zapisało się do tej pory 20 osób, to za mało, aby pielgrzymka doszła do skutku.

1. Przeżywając Jubileusz 200-lecia Diecezji Sandomierskiej zapraszamy Zespoły Synodalne, Akcję Katolicką, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Rycerzy Kolumba oraz wiernych świeckich na sympozjum pt. „Świeccy Kościoła Sandomierskiego”, które odbędzie się 21 kwietnia (sobota) 2018 roku w Sandomierzu. O godz.10.00 – Msza św. w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu a następnie konferencja w Domu Katolickim.

1. Bardzo dziękuję za składane ofiary na tacę i indywidualnie szczególnie w 2 niedzielę miesiąca na tacę gospodarczą. Zawsze służą one dla dobra wspólnoty parafialnej. Niech Bóg Wam wynagrodzi obfitymi łaskami.