II Niedziela Wielkanocna, 08.04.2018

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek –  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca.
    Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tej racji Bóg obiecuje coś, czego nie jesteśmy wstanie pojąć, ale On mówi prawdę. Kto dzisiaj przystąpi godnie do Komunii św., odmówi koronkę do Bożego Miłosierdzia najlepiej o godz. 15.00 i zwróci się z wielką ufnością do Boga otrzyma darowanie wszystkich win i kar za grzechy. Coś takiego dokonuje się tylko w czasie chrztu św., a Bóg dziś pragnie nam tego udzielić.
    O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich  do kościoła na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Po nabożeństwie Różaniec i zmiana tajemnic różańcowych.
    Od 8 kwietnia do 14 będziemy przeżywać  74 Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji proszę w następną niedzielę złożyć dobrowolne ofiary dla biednych i  potrzebujących do skarbony z napisem Tydzień Miłosierdzia.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Parafianom w liczbie …… osób z ul. Kościuszki 5 z I klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 5 z II klatki.

1. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

1. W ramach jubileuszu 200-lecia naszej diecezji w tym roku 21 Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej odbędzie się w Zawichoście w dniach od 29 kwietnia do 01 maja. Będzie ono połączone z Dniem Otwartej Furty w Seminarium Duchownym 01 Maja. Prosimy młodzież o zapisywanie się na wyjazd w szkołach lub w zakrystii do 21 kwietnia.

1. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Tarnobrzegu zaprasza uczniów klas III gimnazjum do nauki w nowoczesnej, dobrze wyposażonej szkole z wartościami. Dzień otwarty szkoły odbędzie się w sobotę 14 kwietnia od 10 – 12.00 w budynku obecnym gimnazjum katolickim. Szczegóły na stronie katolik.tarnobrzeg.pl

1. Zapowiedzi przedślubne: Marcin Postek z parafii św. Jana Chrzciciela w Sadownym i Agnieszka Skowrońska z parafii tutejszej zap. I. Kto znałby przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej.