I Niedziela Adwentu 02.12.2018

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

• w poniedziałek św. Franciszka Ksawerego,
  • w piątek św. Ambrożego.
  • w sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Na Mszy św. o 18.00 zostaną poświęcone cudowne medaliki i przekazane dzieciom klasy III.

Po Mszy św. o godz. 11.00 rozpocznie się godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Każdego roku od godz. 12.00 do 13.00 jest praktykowana w wielu kościołach Godzina łaski, która została zapowiedziana przez Maryję w prywatnych objawieniach. Matka Boża obiecuje szczególne łaski tym, którzy tę godzinę spędzą na Adoracji lub jeśli nie mogą na modlitwie w domu.

W przyszłą niedzielę – dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do skarbony z napisem – Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w najbliższym tygodniu w piątek a zakończą się w niedzielę. Prosimy wszystkich Parafian o modlitwę, aby jak najwięcej osób skorzystało z tego daru rekolekcji i pojednało się z Bogiem. Program zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Zaplanujmy tak czas, aby być w każdym dniu na rekolekcjach.

Spowiedź adwentowa odbędzie się w środę 19 grudnia.

Tematem głównym rekolekcji będą zagrożenia duchowe jakie istnieją i sposoby bronienia się przed nimi. Dlatego w niedzielę prosimy przynieść do świątyni w jakichś naczyniach najlepiej zamkniętych oddzielnie wodę, sól i olej z oliwek. Zostaną one specjalną modlitwą poświęcone i będziemy ich używać jako pomoc w walce ze złem. Szczegóły będą wyjaśniane na rekolekcjach.

3. Codziennie w dni powszednie – Msza św. roratnia o godz.6.30 zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

Dzieci prosimy, by przychodziły z lampionami. Zapalamy je na początku, następnie idziemy w procesji do ołtarza i trzymamy zapalone do śpiewu Chwała na wysokości Bogu. W czasie rorat dzieci przynoszą serduszka z wypisanymi postanowieniami adwentowymi i składają je na tacę, która będzie wyłożona na stoliku z tyłu kościoła. Na końcu Mszy św. spośród nich będzie losowana figurka Matki Bożej, którą będzie można zabrać do domu na jeden dzień. Dzieci otrzymają również plansze na których będą przyklejały kolejne obrazki z poszczególnych dni adwentu. Prosimy rodziców o pomoc dzieciom, aby przybyli do kościoła.

4. Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone opłatki, które będziemy mogli zabrać do naszych domów. Ofiary, które złożymy za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

Panie z Parafialnego Caritas rozprowadzają świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Szkolnej 1 z II klatki w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Szkolnej 1 z III klatki.

6. Na stoliku do nabycia prasa katolicka i nowe egzemplarze „ Dobre Nowiny”.

7. Zapraszamy na spotkania modlitewno-formacyjne:

• w poniedziałek – Ruch Rodzin Nazaretańskich ,
  • we wtorek katecheza dla dorosłych,
  • w środę po Mszy św. KSM i ministranci,
  • w czwartek Wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca – spotkanie modlitewne na adoracji,
  • w piątek Grupa Biblijna zapraszamy wszystkich a szczególnie rodziców dzieci komunijnych i bierzmowanych,
  • w sobotę o 10.00 schola – zapraszamy nowe kandydatki.

8. W tym tygodniu wypada I czwartek i piątek miesiąca. Wyjątkowo ze względu na rekolekcje zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w środę a zakończy się w czwartek przed Mszą św. Na stoliku jest wyłożona lista z godzinami do zapisania się na konkretną godzinę.

W I piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 w I czwartek i I piątek miesiąca.

9. Dyrektor SOK w Nowej Dębie serdecznie zaprasza w czwartek 13 grudnia o godz. 19.00 do Domu Kultury na spektakl w wykonaniu Teatru im. Siemaszkowej pt. „ Serce bez Granic”. Opowiada on o życiu i posłudze misyjnej Ks. Kard. Adama Kozłowieckiego. Bezpłatne wizytówki na spektakl do odebrania w sekretariacie SOK od 3 grudnia.