Rozmowa z Meghan Markle oraz księciem Harrym

Rozmowa z Meghan Markle oraz księciem Harrym

Niedawno, bo 7.03 o godzinie 20:00 zaistniał wywiad słynnej prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym a także jego żoną Meghan Markle. O dyskusji tej zrobiło się nieprawdopodobnie głośno i wciąż jest to jeden z czołowych tematów w otoczeniu różnych tabloidów. Był to 1 wzajemny wywiad księcia Harry'ego i Meghan po odstąpieniu pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej a także przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych. Podczas telewizyjnej rozmowy z Winfrey para wtajemniczyła nas w kwestii swych decyzji oraz przedstawiła własną wersję wydarzeń z uczestnictwa na królewskim dworze. Na rozmowie ujawniły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Co ciekawe, w oparciu upowszechnionego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym konflikcie w rodzinie królewskiej stoją bardziej po stronie Elżbiety II i pozostałych członków rodziny niż Meghan i Harry'ego. Jednakże nie da się zaprzeczyć, iż poparcie jest nadzwyczajnie zróżnicowane, w zależności od upodobań politycznych i wieku. Tabloidy brytyjskie dostrzegają, iż jeśli Meghan i Harry zapragnęliby kiedyś wrócić do królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem przekreślili ostatecznie swoją możliwość. Ponadto poza wspomnianymi wcześniej kwestiami królewska para poruszyła również sprawę tego, iż książe nie spostrzegał wcześniej, że jest on uwięziony, jak sam określił, jak i również temat samobójczych myśli Meghan.

Prowadzący kanał w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się szukaniem poszczególnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, poprosili czwórkę znawców omawiających w mediach kwestie rodziny królewskiej na analizę wywiadu 2 dni przed jego publikacją. Doświadczeni profesjonaliści, w tym dawny sekretarz prasowy brytyjskiej królowej, zinterpretowali całą rozmowę, zarzucając w ten sposób Winfrey brak obiektywnego podejścia natomiast Meghan Markle korzystanie z ostrego i bezkompromisowego języka. Wywiad Winfrey z księciem Harrym oraz Meghan został zaprezentowany w w TVN24 wieczorem. Co istotne, wywiad ten obserwowało średnio mniej więcej milion widzów. Stacja telewizyjna stała się wtedy drugim z kolejności liderem rynku, tym samym wyprzedzając Polsat i TVN.

Jednakowoż mówi się, iż wywiad ten jedynie udowodnił informacje dotyczące Oprah jako dziennikarki, która potrafi wyciągnąć ze swojego rozmówcy wszystko, uwzględniając drobiazgi. Biorąc pod uwagę szokujące informacje książęcej pary media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah robiła to już wiele razy. Bez żadnych wątpliwości trzeba stwierdzić, iż fakt ten będzie w ciągu tych tygodni z pewnością nieustannie komentowany.